Minulé ročníky Chebských dvorků

Chebské dvorky 2016

Vystavující

Bárta Marcel fotografie (Praha), Bernát Miroslav fotografie (Chotěšov), Bláhovcová Štěpánka objekt, instalace (Plzeň), Boček Jaroslav fotografie (Cheb), Boulder Club fotografie (Cheb), Cibová Mária fotografie (Cheb), Čechová Marcelka fotografie (Cheb), Černá Dominika malba (Cheb), Černý Jakub fotografie (Aš), Černý Pavel fotografie (Aš), Dimitrovová Denisa fotografie (Praha), Dobešová Andrea fotografie (Cheb), Fiřtová Hasová Jarmila fotografie (Sokolov), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov (Callo P., Erdmann L., Kreml Z., Müller M., Nárta J., Rešetár V., Schiemenz H.-J., Suchý V., Šimonek I., Šimeček J., Šilhavá L., Váša M., Vášová A.) fotografie (Sokolov), Fotoklub Rokycany (Gibala D., Gibala F., Horáčková H., Horčička J., Marek J., Pilař M., Slavík J., Vraštil M.) fotografie (Rokycany), Frei Eliška malba (Basilej [CH]), Fridrich Radek frotáže (Děčín), Fulín Aleš malba, koláž (Praha), Gajdová Jana malba, kresba (Cheb), Gamba Romain fotografie (Metz [F]), Georgiev Lukáš malba (Praha), Gibala Samuel malba, grafika (Rokycany), Gymnázium kombinovaná technika (Cheb), Gymnázium a OA objekty (Mariánské Lázně), Hanzlík Romek fotografie (Praha), Havlík Tomáš grafika, malba, plastika (Netolice), Hlaváč Tomáš fotografie (Cheb), Holeček Pavel malba, plastika (Kladno), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Karlovy Vary), Houtke Lenka fotografie (Pomezí nad Ohří), Hruška Martin fotografie (Karlovy Vary), Chloupek Antonín fotografie (Jihlava), CHD 2003 - 2015 „Za námi" z archivu G4, Chytra Alexandra fotografie (Praha), ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - ukázky výroby strunných hudební nástrojů, Kalendář Proměny ženy fotografie (Cheb), Kalmán Ondřej fotografie (Karlovy Vary), Karpíšková Barbora Liška fotografie (Plzeň), Kassal Roman fotografie (Cheb), Klimentová Andrea malba (Cheb), Klírová Martina fotografie (Příbram), Klub přátel fotografie fotografie (Karlovy Vary), Koblenová Karolína fotografie (Praha), Kocourek Karel fotografie (Plzeň), Kocourková Anna fotografie (Plzeň), Kotek Jiří fotografie, projekce (Karlovy Vary), Kula Vlastimil fotografie (Cheb), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Kůs Tomáš plastika (Plzeň), Laňková Etela kresba, malba (Cheb), Lázeňské malířky (Fajkusová H., Nyklesová M., Poslední I., Sysalová K., Vanišová L.) kombinovaná technika (Mariánské Lázně), Leinweberová Adéla fotografie (Praha), Luxenburger Florian fotografie (Saarlouis [D]), Marhold Jan fotografie (Karlovy Vary), Matoušek Karel malba (Cheb), Melerski Michael fotografie (Drážďany [D]), Němec Kamil kresba (Cheb), Nemeškal Libor videoart (Zlín), Ohnestrom a Spolek (Bláha K., Bláha L., Bříza T., Čermák J., Čondl J.,  Rosenthaler Z., Slavík J., Veis D., Veselý J.) fotografie (ČR), Parmová Kamila fotografie (Kadaň), Pearson Bill fotografie (Londýn [GB]), Pejsarová Zuzana kresba, malba (Cheb), Pilařová Miloslava kresba (Cheb), Pilařová Nikola fotografie (Cheb), Pližingr Pavel fotografie (Lešany), Reyvoet Sarka malba (Leipzig [D]), Rybáková Hana malba (Cheb), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Selnarová Elisabeth grafika, linoryty (Cheb), Schäd Alexander malba (Norimberk [D]), Schaefer Luc fotografie (Brusel [B]), Sieberová Marie fotografie (Chrudim), Smetanová Marie malba (Tetín), Spolek „PALIČATÍ" instalace, fotografie (ČR), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strmeň Stanislav fotografie (Cheb), Stulír Drahomír fotografie (Brno), SUPŠ Obor fotografie a média fotografie (Karlovy Vary), SUPŠ Oděvní design instalace, fotografie (Karlovy Vary), Svojtka Martin fotografie (Dobříš), Šmídová Gabriela fotografie (Plzeň), Šobr Jiří mandaly, trika (Cheb), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Tereza z Davle fotografie (Praha), Tichý Jan kresba (Velký Osek/Praha), UJEP Ateliér fotografie Pavla Baňky FUD instalace, fotografie (Ústí nad Labem), Vedralová Anna fotografie (Praha), Vejvančický Šimon fotografie (Kladno), Veron Kayja objekty, malba (Mitterteich [D]), Voborník Tomáš fotografie (Cheb), Vrbová Radana malba (Praha), Wackermann Jiří fotografie (Gutach [D]), Windlin Doris malba (Poděvousy), ZČU fakulta designu a umění Ladislava Sutnara fotografie (Plzeň), Zmek Petr fotografie (Praha), ZŠ Úšovice objekty (Mariánské Lázně), 3. ZŠ malba (Cheb)

 

Účinkující

Bára Zmeková - pianistka, skladatelka a zpěvačka

Bernard Blues Band - Blues-rock z Karlových Varů

Cermaque - koncert a videoprojekce s improvizovanými vstupy Bohdana Bláhovce

Drum Band Františka Zemana - Průvod bubeník z Ostrova a Karlových Varů

Dva - On (Jan Kratochvíli) a ona (Bára Kratochvílová) jsou Dva

Funky Terrorist - Chebáci hrají funky a reggae

Glajstr Duo - intelektuální porno-pop

Iva Bittová a Čikori - zpěvačka, houslistka a herečka v doprovodu seskupení Čikori

Lenka Dusilová - stálice české hudební scény

Pološero - Folk-acoustic z Krušných hor

Rockins Veterans - rock

Travis McMuffin - folk-rock

Zailuse - Darina Blosgeberová (zpěv) a Míra Horník (kytara)

Zrní - Brilantní hudební a vizuální zážitek

 

Amanitas - „KO.MIX.X1"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Tajemství starých domů"

Loutky bez hranic - „Bramborové království"

Pruhované panenky - „O třech neposlušných kůzlátkách"

Ohnivé divadlo Ignis - „Roztočky"

Tony Stowers - „X"

Západočeské divadlo v Chebu - „Improvizace"

 

PROJEKCE

Projekce filmových škol - Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku a Soukromá vyšší odborná škola filmová Písek

Takovej barevnej vocas letící komety - Dokumentární film o Filipu Topolovi

Tiep Tran Van / Filmové seskupení AZN

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Arteterapie - ZaMŠ Wlaštovka, R. Jiroušková

Art mač - Ateliér G4

Dřevěné náramky - E. Failová

EKO dílna - DD Plesná, T. Horčičková, H. Maierová, M. Schrimpfová

Hrátky s grafikou - Muzeum Cheb ve spolupráci s Etelou Laňkovou

Korálkování - H. Kertisová

Kůzlátka z ovčího rouna - Pruhované panenky

Loutková bramborová dílna - Loutky bez hranic

Malířský ateliér - Ateliér G4

Mramorování - P. Vargová

Netradiční šperk - Z. Bílková

Plackobraní - M. Cvachoučková

Ptačí workshop - N. Wernischová

Šité brože - J. Beerová

Žonglérský workshop - Ohnivé divadlo Ignis

 

AUTORSKÉ ČTENÍ

Radek Fridrich: Přednes fónické poezie Ptačí řečí

Vojtěch Němec: Křest knihy Opus Pictum, autorské čtení

Ladislav Šolc: Křest knihy Můj Cheb

 

PREZENTACE NEZÁVISLÉ DESIGNOVÉ TVORBY

Beerová Jaroslava, Bílková Zdeňka, Failová Eliška, Hannie´s Handmade, LH-design, Sklářské studio Oliva, Vargová Pavla, Wernischová Nelly

Každodenní cestou... - přehlídka oděvů Lenky Tomandlové a šperků Lady Vosejpkové

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj, Státní fond kultury ČR

 

Poděkování

Strata Consulting s.r.o., Nelan spol. s r.o., Jakub Pánik, Masný krám Krkovička s.r.o., TEREA Cheb s.r.o., BRIGA a.s., TOR Cheb spol. s r.o., de Wolf GROUP s.r.o., CaterIngo, Gallery Coffee Lounge, Západočeské divadlo v Chebu, KC, Muzeum Cheb, Roline, Travel Free

 

Hlavní mediální partner

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Chebský deník

 

Chebské dvorky 2015

Vystavující

Art Aeon Leon (Frei E., Žúrek M.) malba (Basilej [CH]), Bárta Marcel fotografie (Praha), Batrakova Tatiana malba (Krakow [PL]), Blažek Daniel malba (Plzeň), Blažek Vladimír malba (Plzeň), Cibová Mária fotografie (Cheb), Černý Jakub fotografie (Aš), Černý Pavel fotografie (Aš), Dimitrovová Denisa fotografie (Praha), Domov pro seniory (Bártko J., Černá V., Dobrá Z., Elizeusová A., Hobl J., Járová G., Myšáková E., Steinerová M., Svobodová M., Šmejkalová Z., Vrbová J.) enkaustika (Cheb), Dospělí žáci ZUŠ (Brožová A., Čverhová V., Hanzlíková E., Hrušková M., Kremová L., Kučerová D., Nytrová J., Peterková I., Pinc P., Ptáčková P., Schmiedová L., Urbánková L., Vodičková H.) grafika, keramika (Cheb), Fárová Gabina fotografie (Praha), Fikar Václav malba (Cheb), Fischer Daniel fotografie (Rehau [D]), Fišerová Jitka malba Cheb, Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov (Callo P., Erdmann L., Kreml Z., Marvánek V., Müller M., Nárta J., Reštár V., Schiemenz H.-J., Suchý V., Šimonek I., Šimeček J., Šilhavá L., Váša M., Vášová A.) fotografie (Sokolov), Fotoklub Rokycany (Gibala D., Gibala F., Horáčková H., Horčička J., Marek J., Nová R., Pilař M., Slavík J., Vraštil M.) fotografie (Rokycany), Fridrich Radek frotáže plechů (Děčín), Gajdová Jana malba, kresba (Cheb), Georgiev Lukáš malba (Praha), Gibala Samuel malba (Rokycany), Gymnázium kombinovaná technika (Cheb), Gymnázium a OA fotografie, kresba (Mariánské Lázně), Havlík Tomáš sochy (Netolice), Herzogová Lenka fotografie, objekty (Karlovy Vary), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Karlovy Vary), Houtke Lenka fotografie (Cheb), Hruška Martin fotografie (Karlovy Vary), Chloupek Antonín fotografie (Jihlava), CHD 2003 - 2014 „Za námi" z archivu G4, ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - ukázky výroby strunných hudební nástrojů, K.O.K.F.O.T. (Rusňáková K., Chytra O., Vomelová K., Rojík F., Kalmán O., Kožíšková T.) fotografie (Karlovy Vary), Kepler Gymnasium fotografie, kresba (Weiden [D]), Koblenová Karolína fotografie (Stříbro), Kocourek Karel fotografie (Plzeň), Kocourková Anna fotografie (Plzeň), Křepelková Denisa malba (Mariánské Lázně), Křížová Anna malba (Mačkov), Kula Vlastimil fotografie (Cheb), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Laňková Etela kresba (Cheb), Leinweberová Adéla fotografie (Praha), Luxenburger Florian fotografie (Saarlouis [D]), Marhold Jan fotografie (Karlovy Vary), Matoušek Petr fotografie (Mariánské Lázně), Matoušek Karel malba (Cheb), MICL malba (Praha), Minářová Anna fotografie (Ostrov), Němec Kamil multimedia (Cheb), Oupický Jan malba (Karlovy Vary), Pavelková Kateřina fotografie (Karlovy Vary), Pearson Bill fotografie (Londýn [GB]), Pejsarová Zuzana kresba (Cheb), Pilařová Miloslava fotografie (Cheb), Pilařová-Pinkasová Nikol fotografie (Cheb), Radujko Natalija fotografie (Karlovy Vary), Rejl Aleš fotografie (Mariánské Lázně), Sedláček Jan enkaustika (Cheb), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schäd Alexander malba, sochy (Norimberk [D]), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), Sieberová Marie fotografie (Chrudim), Skoba Josef malba (Mariánské Lázně), Smejkalová Renáta kresba (Aš), Sokol Ivo reliéf (Praha), Spolek „PALIČATÍ" instalace spojená s fotografií, Spolek z Domu U Beránka (Bříza T., Čermák J., Rosenthaler Z., Veis D.) fotografie (České Budějovice), SPŠKS fotografie (Karlovy Vary), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strmeň Stanislav fotografie (Cheb), Svojtka Martin fotografie (Cheb), Šírek Vlado fotografie (Plzeň), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Štiková Štěpánka kresba (Cheb), Šuster Karel fotografie (Praha), Tomancová Adriana fotografie (Cheb), Topol Filip kresba (Praha), Turek Jindřich fotografie (Cheb), Vostrý Mirek kresba (Cheb), Vrbová Radana malba (Praha), Winklerová Diana objekty (Praha), ZŠ Úšovice malba, kresba (Mariánské Lázně), 3. ZŠ malba, keramika (Cheb)

 

Účinkující

Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser - Legendární písničkářka českého undergroundu a komerční seladón - třeskuté propojení dvou světů a jednom podiu

Fellner a Hellmer - Veselé kramářské písně lázeňského dua

Chantal Poullain - Osobitý šarm a zvučná francouzština s jazzově laděnou kapelou pod vedením Štěpána Markoviče

Jamchestra - Jangle-jazz z Prahy, Brandýsa n/L a St. Boleslavi

Lahoda & Dubnička - Co všechno se musí stát, aby písnička vznikla

Milan Kučera - Country-folk z Karlových Varů

OLATS OTESOC - Marie Doležalová, Jan Cina, Milada Vaňkátová, Antonie Vaňkátová a Kateřina Soukupová. Jsou mladí, hezcí, vtipní a umí hrát.

Pološero - Folk acoustic z Krušných hor

Stinka - Nekompromisní autorský surf-punk-šanson, obří zpívající akordeon versus elektrická kytara

Traband

Už jsme doma & Buchty a loutky - „Pět ran do čepice": nespoutaná energie v bigbítovo-loutkovém koncertě

Vobezdud - Alternativní koktejl folku, šansonu, popu, diska, možného i nemožného v punk-rockovém negližé

 

Amanitas - „Alenka"

Divadelní soubor Q10 - „O velikém draku"

Divadlo 100 opic - „O medvídkovi Medouškovi"

Divadlo Spektákl - „Fraška o Dušanově duši"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Pohádky s hádankou"

UMSKUP - „Švédované filmy" a „Minikapela"

Vladimíra Vítová - „Pohádkový kabaret"

Západočeské divadlo v Chebu - „Improvizace"

 

PROJEKCE

Absolventské filmy 2014 - Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

Andělé na kolejích - Lidský příběh z nelidské doby

Bill Pearson a Louis Benassi - Projekce, experimentální film

Filip Topol: Varhanní koncert - Záznam koncertu z 28. 6. 2008

Krev na klávesách - Vzpomínka na Filipa Topola v unikátních filmových záběrech a povídání Františka Stárka

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Grafická dílna - SPŠKSKV BcA. J. Samec

Keramická dílna - SPŠKSKV MgA. V. Chalepa

Korálkování - H. Kertisová

Květinové brože - Z. Bílková

Loutka VIP - O. Havlíková, M. Sieberová

Loutkařská dílna - Divadlo 100 opic

Magické obrázky - P. Vargová

Malířský ateliér - o. s. Ateliér G4

Malování bublinami - E. Failová

Mistr Jan Hus - o. s. Ateliér G4 A. Dobešová

Oděvní dílna - SPŠKSKV Mgr. L. Herzogová

Recy-art - Ateliér Vorlice

Zrcadlový objekt - D. Alster

 

AUTORSKÉ ČTENÍ

Hana Lundiaková: Z dvorků mého dětství

Radek Fridrich: V krajině - Autorské čtení držitele Magnesia Litera 2012 za poezii

 

PERFORMANCE

Darina Alster a Jana Orlová: Živý oltář - Temná hmota

Živý oltář je společenská psychoalnalýza. Temná hmota je gotická kosmická raketa. Podnikneme rituální cestu do kolektivního nevědomí. Stav společnosti se zrcadlí na ženském těle. Žena je zasvětitelka do tajemství temné hmoty, žena Bohyně, žena manželka, milenka i matka.

 

PREZENTACE NEZÁVISLÉ DESIGNOVÉ TVORBY

Ateliér Vorlice, Bílková Zdeňka, Failová Eliška, Fišerová Jitka, Hannie Jewellery, LH-design, Sklářské studio Oliva, Vargová Pavla

 

Suknice z truhlice - Přehlídka historických a orientálních šatů z dílny Elišky Failové

„Jak jsem fotografoval Cheb" - Křest knihy Ladislava Šolce

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

 

Poděkování

Nelan spol. s r.o., Jakub Pánik, Masný krám Krkovička s.r.o., TEREA Cheb s.r.o., BRIGA a.s., TOR Cheb spol. s r.o., de Wolf GROUP s.r.o., CaterIngo, Gallery Coffee Lounge, Západočeské divadlo v Chebu, KC Svoboda, Muzeum Cheb, Roline

 

Hlavní mediální partner

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Chebský deník

 

Chebské dvorky 2014

Vystavující

Art Aeon Leon (Frei E., Žúrek M.) malba (Basilej [CH]), Ateliér P. Baňky FUD UJEP fotografie (Ústí nad Labem), Balšán Václav malba (Karlovy Vary) Bárta Marcel malba, kombinovaná technika (Praha), Beránková Eva malba, asambláž (Plzeň), Blažek Daniel malba (Plzeň), Blažek Vladimír malba (Plzeň), Brauckmann Lukas graffiti (Trier [D]), Brůnová Radka malba (Hradec Králové), Cibová Mária fotografie (Cheb), Dobešová Andrea fotografie (Cheb), Dospělí žáci ZUŠ keramika (Cheb), Fikar Václav fotografie (Cheb), Fišerová Jitka malba, plastika (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov (Callo P., Erdmann L., Müller M., Nárta J., Rešetár V., Řežábek R., Schiemenz H.-J., Suchý V., Šimeček J., Šimonek I., Váša M., Vášová A.) fotografie, Fotoklub Rokycany (Gibala D., Gibala F., Horáčková H., Horčička J., Jordáková V., Kovácsová E., Marek J., Pilař M., Slavík J., Vraštil M.) fotografie, Gajdová Jana malba (Cheb), Gamba Romain fotografie (Metz [F]), Georgiev Lukáš malba (Praha), Gymnázium a OA Mariánské Lázně instalace, Gymnázium Cheb - Pátečníci kombinovaná technika, Hegedüšová Zuzana instalace (Nejdek), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Ostrov), Hruška Martin fotografie (Karlovy Vary), Hudak Radan malba, objekty (Praha), CHD 2003 - 2013 „Za námi" z archivu G4, ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - ukázky výroby strunných hudební nástrojů, K.O.K.F.O.T. (Rusňáková K., Chytra O., Vomelová K., Rojík F., Kalmán O., Kožíšková T.) fotografie (Karlovy Vary), Kaiser Martin fotografie, koláž (Klatovy), Karpíšková Barbora Liška fotografie (Plzeň), Keplerovo gymnázium instalace (Weiden [D]), Klimentová Andrea malba (Cheb), Koblenová Karolína fotografie (Praha), Kovařík Rostislav malba, kresba (Cheb), Krummenacher Sara plastika (Sarnen [CH]), Křepelková Denisa malba (Mariánské Lázně), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Leinweberová Adéla fotografie (Praha), Luxenburger Florian fotografie (Saarlouis [D]), Luxenburger Mirko graffiti (Amsterodam [NL]),  Marhold Jan fotografie (Karlovy Vary), Marková Veronika fotografie (Cheb), Matoušek Karel malba (Cheb), Moncreiffe Miranda malba (Perth [GB]), Němec Kamil miniatury (Cheb), Paulusová Andrea fotografie (Cheb), Pearson Bill fotografie (Londýn [GB]), Pejsarová Zuzana kresba (Pernink), Petersen Torben Rejnholdt fotografie (Nakskov [DK]), Petr Mikuláš fotografie (Cheb), Pfeifer Karel kreslené vtipy objektivem (Cheb), Pilařová Miloslava kresba (Cheb), Prades Simon ilustrace (Saarbrücken [D]), Rolko Zdeněk malba (Plzeň), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Selnarová Elisabeth projekty FA VUT (Cheb), Schaefer Luc fotografie (Brusel [B]), Schmidt Axel T. instalace (Pirk [D]), Smejkalová Renáta kresba (Aš), Sojková Marta malba (Nýřany), Spolek „PALIČATÍ" (Kodera R., Kostner P., Křížková S., Moravcová J., Práznovský J., Schýbal J., Stiburek L., Šmídová A., Vraj J., Zbořilová Z.) fotografie, instalace, SPŠKS fotografie (Karlovy Vary), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň), Strmeň Stanislav fotografie, malba (Cheb), Svojtka Martin fotografie (Cheb), Šebek Stanislav fotografie (Domažlice), Šembera Michal Č. instalace (Krásná), Šírek Vlado fotografie (Kasejovice), Šobr Jiří mandaly, trika (Cheb), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Štiková Štěpánka kresba (Cheb), Timurová Petra malba (Chodov), Tomancová Adriana fotografie (Cheb), Vanišová Lucie kresba (Mariánské Lázně),  Vostrý Mirek kreslené vtipy objektivem (Cheb), Windlin Doris kresba (Staňkov), YWAM/Mládež s posláním fotografie, malba (Cheb), Zdražil Miloš malba (Cheb), ZŠ Úšovice malba, kresba (Mariánské Lázně), 3. ZŠ Cheb fotografie, plastika   

 

Účinkující

Bratři Ebenové - Průřez tvorby i úplně novinky.

Condurango s Bárou Hrzánovou - Folk, šansony a latinskoamerická hudba z Budějic.

Grande Tete - Směs ska-rock-punk-latina a dalších stylů z Mariánek.

Jazz KVé - Ivan Pelc a jeho jazzové combo.

Nezahráli - Dětská pařba: HURÁ! i pro dospěláky

Ondřej Brzobohatý - Skladatel, hudebník a herec.

Poletíme? - banjo punk / turba šanson. Po třetí písničce zjistíte, že je milujete celý život.

Rezatý Rakety - Bluesrock, možná hardrock, jistě dost dobrej bigbít z Plzně

United Flavour - Energická show španělské frotmanky Carmen a ostřílených muzikantů. 

Voila! - Francouzský šanson s prvky gipsy swingu, jazzu, kabaretu i dekadentního operního zpěvu.

100°C - Mix funku, electra, rock´n ´rollu, dru mand bassu, dubu..

 

Divadlo KAPSA Andělská Hora - „Zvířátka a loupežníci"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Princezna Solimánská"

Hospic sv. Jiří - „Šalebné rozmary dam"

Teatr Novogo Fronta - „Causa Fatalis"

Toy Machine - „Rytíři"

UMSKUP - „Minikapela" a „Pět let v šapitó"

Západočeské divadlo v Chebu - „Fimfárum"

 

PROJEKCE

Tell it quick  - Made For Film

FAMO v Písku - Studentský film

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Ateliér mistrů - o.s. Ateliér G4 A. Dobešová

Bambulky a drátky - DD Plesná, H. Maierová, L. Amchová, M. LFričová

Divadlo z krabičky - Toy Machine

Grafická dílna: výroba placek - SPŠKS KV BcA. J. Samec ml.

Keramická dílna: obtisk, vylévání - SPŠKS KV MgA. V. Chalepa

Linorytová dílna - Z. Bílková, J. Podlaha

Malířský ateliér - o.s. Ateliér G4 A. Šviderová

Nekonečná louka - o.s. Ateliér G4 A. Dobešová, K. Zachová

Quillingový šperk - P. Vargová

Oděvní dílna: textilní šperk - SPŠKS KV Mgr. L. Herzogová

Recyklovaná designová stínidla - LH-DESIGN L. Houtke

Steampunkové obrázky - E. Failová, K. Janeček

Vyrob si vlastní hvězdu - Darina Alster & MAD:UCK

Filmový workshop: Ocitni se ve filmu - Made For Film

Filmový workshop: Vytvoř si svůj vlastní animovaný film - Made For Film

Workshopy, interaktivní program - YWAM / Mládež s posláním

 

Prezentace multimediální umělkyně, Dariny Alster

Prezentace designové tvorby - BÍLKOVÁ, FAILOVÁ, HANNIE JEWELLERY, LH-DESIGN, SKLÁŘSKÉ STUDIO OLIVA, VARGOVÁ

 

KVĚTY KVĚTY / BERY DESIGNER  - Přehlídka autorských oděvů E. Beránkové. Hudba DJ Vetveyl, Plzeň

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

 

Poděkování

LEDPROMO plus s.r.o., Nelan spol. s r.o., Jakub Pánik, Nadace Život umělce, TEREA Cheb s.r.o., TOR Cheb spol. s r.o., Masný krám Krkovička s.r.o., BRIGA a.s., de Wolf GROUP s.r.o., Tyrkstage, CaterIngo, Gallery Coffee Lounge, Západočeské divadlo v Chebu, KC Svoboda

 

Hlavní mediální partner

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Chebský deník

 

Chebské dvorky 2013

Vystavující

Ateliér fotografie FUD, UJEP (Bejdová P., Bonaventurová T., Černá M., Kaplan L., Kočvarová A., Kovářová B., Kozák M., Kyllar L., Málek J., Malenová N., Matoušek P., Myslivec J., Pacalová E.) fotografie (Ústí nad Labem), Bárta Marcel malba (Praha), Baštová Štěpánka kresba (Habartov), Blažek Vladimír malba (Plzeň), Brouček Jiří malba, kresba (Aš), Cibová Mária fotografie (Cheb), Dobešová Andrea fotografie (Cheb), Drahokoupil Filip ilustrace, grafika (Cheb), Filková Nikola malba (Mariánské Lázně), Fišerová Jitka malba, plastika (Cheb), Fišrová Vlasta fotografie, malba (Chomutov), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov (Callo P., Erdmann L., Marvánek V., Müller M., Nárta J., Pohanka P., Suchý V., Šimeček J., Šimonek I., Třísková E.,  Váša M.,  Vášová A.) fotografie,Fotoklub Plzeň (Motl T., Motlíková I., Nesvadba L., Nesvadbová D., Šedivý J., Špitt R., Šváb V., Šiman J., Velebný M., Ženíšek M.) fotografie, Fotoklub Rokycany (Gibala D., Gibala F., Horáčková H., Hořčička J., Kovácsová Erika, Marek J., Pilař M., Slavík J., Vraštil M.) fotografie, Georgiev Lukáš malba (Praha), Gymnázium a OA Mariánské Lázně kombinovaná technika, Gymnázium Cheb - Pátečníci asambláž, Hegedüšová Zuzana instalace (Nejdek), Hejdová Karolína fotografie (Cheb), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Karlovy Vary), Hudak Radan malba, objekty (Praha), CHD 2003 - 2012 „Za námi" z archivu G4,Chloupek Antonín fotografie (Jihlava), ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - ukázky výroby strunných hudební nástrojů,Karpíšková Barbora Liška fotografie (Plzeň), Keplerovo gymnázium kombinovaná technika (Weiden [D]), Kesl Jiřífotografie (Cheb), Klimentová Andrea malba (Cheb), Klimentová Marta malba (Pernink), Knotek Michal malba (Františkovy Lázně), Koblenová Karolína fotografie (Stříbro), KokFot (Chytra A., Kalmán O., Kožíšková T., Rojík F., Rusňáková K., Vomelová K.) fotografie, instalace (Karlovy Vary), Korelus Petr fotografie (Cheb), Křepelková Denisamalba (Mariánské Lázně), Kula Vlastimil fotografie (Cheb), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Laibach Anainstalace (Mannheim [D]), Leinweberová Adéla fotografie (Praha), Luxenburger Florian fotografie (Trier [D]), Malina Václav malba (Plzeň), Marková Veronika fotografie (Cheb), Matoušek Petr fotografie (Mariánské Lázně), Matoušek Karel malba (Cheb), Motlová Lucie malba (Cheb), Musil Robert malba, pipláž (Praha), Nikl Petr fotografie, kresba (Praha), Novotný Jiří fotografie (Cheb), Nyklesová Marta malba (Mariánské Lázně), Oupický Jan malba (Karlovy Vary),Paulusová Andrea fotografie (Cheb), Pearson Bill fotografie (Londýn [GB]), Pejsarová Zuzana kresba (Pernink),Pilařová Miloslava kresba (Cheb), Pližingr Pavel fotografie (Cheb), Pokorná Hana malba (Praha), Potoma Miroslavmalba (Stročín [SK]), Průchová Tereza fotografie, malba, litografie (Stříbro), Raunerová Dana fotografie (Česká Bříza),Riabowa Janna instalace (Landau [D]), Růžička Jindřich fotografie (Cheb), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schýbal Janfotografie (Plzeň), Sika Václav grafika (Kdyně), Smajkalová Renáta kresba (Aš), Sokol Ivo kresba (Klatovy), SPŠKSfotografie (Karlovy Vary), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strmeň Stanislavfotografie, malba (Cheb), Sutrová Nikola enkaustika (Dolní Žandov), Svarovský David fotografie (Cheb), Šembera Michal Č. plastika (Krásná), Šírek Vlado fotografie (Kasejovice), Široká Michaela enkaustika, plastika (Cheb), Šobr Jiřímalba, trika (Cheb), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Štýbr Pavel malba (Plzeň), Valenta Martin fotografie (Praha),Veyrat Adriana fotografie (Madrid [E]), Vostrý Mirek ilustrace (Cheb), Windlin Doris malba (Staňkov), Zdražil Milošmalba (Cheb), ZŠ Úšovice malba, kresba (Mariánské Lázně), Zůnová Petra fotografie (Praha), 3. ZŠ Cheb fotografie, plastika    

 

Účinkující

BONUS & Martin Tvrdý Trio - Mix intelektuálního rapu a zpěvu s živými nástroji

Jana Štromská

Kiks Band

N.O.H.A. - Mix drum´n´bassu, world music a energií nabitých groovů

Michal Hrůza a KAPELA HRŮZY  - Zpěvák, skladatel, textař, osobnost české hudební scény a jeho kapela

Molly Nilsson - Experimentální queerpop

Nezahráli - Květinová alternativa na punk-folklorní scéně

Please The Trees - Naděje české indie-rockové scény

Příhody kluka BomBarďáka! - Interaktivní hudební-divadelní představení

Slavomír - poetický písničkář

Zrní - Něžný artburt, kladenskej uhelnej zen

 

Divadelní spolek Až naprší a uschne - „Tři zlaté dredy děda Vševěda"

Divadlo Bufet - „Stan" a „Řidič"

Divadlo Continuo - „Now...?"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Chebské pověsti"

Dřevěné divadlo - „Princezna na hrášku"

UMSKUP - „Cabernet magistra Šmuclera" a „Švédované filmy"

Západočeské divadlo v Chebu - „Lakomá Barka"

 

PROJEKCE

Bohdan Holomíček - projekce fotografií

FAMU - studentský film

FAMO v Písku - studentský film

Občan K. - Dokumentární film o záměně identit členů umělecko-aktivistické skupiny Ztohoven. Režie: Michal Romeo Dvorák

UTB ve Zlíně - studentský film

 

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Ateliér Mistrů - F. Drahokoupil

CYNICC ART - L. Panko

Čarování s korálky a drátky - DD Plesná, H. Maierová

Dredování - Joker o.s., I. Čamková

Enkaustika - N. Sutrová

Falešný patchwork - DD Plesná, L. Amchová, M. Fričová

Grafická dílna - SPŠKS KV, J. Samec ml.

Keramická dílna - SPŠKS KV, V. Chalepa

Květy pro Krajinku - M. Neužilová

Malířská dílna - J. J. Turek

Netradiční šperky - GU KV, Z. Bílková

Papírová krajka - GU KV, P. Vargová

Práce s drátky - L. Lokajíček

Steampunkový šperk - DK Ostrov, E. Failová

Sůl nad zlato - K. Koblenová

VORLICE EKOart dílna - P. Vorlová

 

Květinový workshop KVĚTY PETU - V. Richterová

Bubenický workshop DrumCircle - Tokhi

Fotografický workshop - Nikon / QUANT

 

 

Prezentace designové tvorby - BERY DESIGNER, BÍLKOVÁ, FAILOVÁ, FIŠEROVÁ, LH-DESIGN, RAUNEROVÁ, SCHMUCIG, SKLÁŘSKÉ STUDIO OLIVA, VARGOVÁ

 

Křest komixu Filipa Drahokoupila

 

VČELÁM... /květinová inspirace - Přehlídka oděvů L. Tomandlové, šperků L. Vosejpkové a květin P. Jelínkové

 

Taneční kino - v režii unipap plus, T. Havlíková

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj, Státní fond kultury, Nadace Život umělce

 

Poděkování

Nelan spol. s r.o., Jakub Pánik, SKYEpress - tiskárna Halla, LEDPROMO plus s.r.o., TEREA Cheb s.r.o., TOR Cheb spol. s r.o., Masný krám Krkovička s.r.o., Falco-systém s.r.o., Jiří Pátek, BRIGA a.s., de Wolf GROUP s.r.o., KERN Cheb s.r.o., Tyrkstage, CaterIngo

 

Hlavní mediální partner

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Chebský deník


Chebské dvorky 2012

Vystavující

Aubrecht Vojtěch fotografie (Stříbrná Skalice), Balogh Martin fotografie (Dolní Žandov), Bartošová Lucie malba, kombinace (Bratislava [SK]), Baštová Štěpánka kresba, perokresba (Habartov), Bažant Stanislav fotografie (Sokolov),Belzová Denisa malba, kombinace (Brno), Beránková Eva originální oděvní tvorba (Plzeň), Blažek Vladimír malba (Plzeň), Brouček Jiří ateliér - portrétní kresba (Aš), Brunton Vladimír fotografie (Kostelec na Hané), Cibová Máriafotografie (Cheb), Dlouhá-Márová Markéta fotodokument Trafačka (Praha), Dobešová Andrea fotografie (Cheb),Drahokoupil Filip mattepainting (Cheb), Dřímalová Monika kresba, kombinace (Cheb), Dymáček Jiří fotografie (Cheb),Fišrová Vlasta fotografie, malba (Chomutov), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov (Erdmann LudvíkMarvánek VítězslavMüller MiroslavNárta JiříPohanka PetrSuchý VáclavŠimeček JosefTřísková EvaThiele MiroslavVáša MilošVášová Adéla) fotografie, Fotoklub Rokycany (Čechura Vlastimil, Gibala David,Gibala František, Horáčková HelenaHorčička JiříMarek Jindřich, Pilař Milan, Slavík JaroslavVraštil Martin) fotografie, Georgiev Lukáš malba (Lubná), Gymnázium a Obchodní akademie Mariánské Lázně kombinovaná technika, Gymnázium Cheb - Pátečníci koláž, asambláž, Hallwichová Isabella fotografie (Skalná), Hejdová Karolínafotografie (Cheb), Horváth Tomáš fotografie, malba (Sokolov), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Evamalba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Karlovy Vary), Hudec Julius fotografie (Aš), CHD 2003 - 2011 „Za námi"z archivu G4, ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - Ukázky výroby strunných hudebních nástrojů, Janáková Eva malba (Karlovy Vary), Kabatová Vladislava fotografie (Cheb), Keplerovo gymnázium kombinovaná technika (Weiden [D]),Kindl Jan malba (Karlovy Vary), Klimentová Tereza malba (Cheb), Klub výtvarníků Mariánské Lázně fotografie,Koblenová Karolína fotografie (Stříbro), Kocourek Karel fotografie (Plzeň), Kocourková Anna fotografie (Plzeň),Korelus Petr fotografie (Cheb), Kouba Martin fotografie (Mariánské Lázně), Kovařík Rostislav malba (Cheb), Králová Kristýna fotografie (Sušice), Křepelková Denisa malba, kresba (Mariánské Lázně), Kula Vlastimil fotografie (Cheb),Leinweberová Adéla fotografie (Praha), Marková Veronika fotografie (Cheb), Melerski Michael fotografie (Dresden [D]), MGF Gymnázium plastiky (Kulmbach [D]), Motlová Lucie kresba (Cheb), Mužíková Marie enkaustika (Koloveč),Němec Kamil grafika (Cheb), Novotný Jiří fotografie (Cheb), Oliva Ladislav designový šperk (Železný Brod), Oupický Jan malba (Karlovy Vary), Palma Petr grafika (Cheb), Petr Mikuláš fotografie, fotografika (Praha), Pilařová-Brogelová Miloslava fotografie, malba (Cheb), Procházková Michaela fotografie, lomografie (Praha), Psohlavec Josef malba olejem (Karlovy Vary), Raška Martin „Marten Tatoo" (Sušice), Raunerová Dana fotografie (Třemošná), Růžička Jindřichfotografie (Cheb), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), Sinčák Ĺubomír malba, kombinace (Bratislava [SK]), Sokol Ivo malba (Praha), SPŠKS fotografie (Karlovy Vary), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň),Staňková Martina malba (Praha), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strbian Niki fotografie (Espoo [FIN]), Strmeň Stanislav fotografie, malba (Cheb), Sutrová Nikola enkaustika (Dolní Žandov), Svobodová Lída kresba uhlem (Praha),Šik Jiří malba (Karlovy Vary), Šírek Vlado fotografie (Kasejovice), Školaudyová Jana enkaustika, plastiky (České Budějovice), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Timurová Petra malba, grafika (Chodov), Tomková Irena kresba (Plesná), Váchová Vanda grafika (Cheb), Vajda Miroslav perokresba (Praha), Valenta Martin fotografie (Praha),Vedralová Anna fotografie, koláž (Loket), Vorlová Petra koláž (Cheb), Vostrý Mirek kreslený humor (Cheb), Vystyd & CO. prostorová instalace (Cheb), 3. ZŠ Cheb malba, keramika, ZŠ Úšovice origami (Mariánské Lázně), Zůnová Petrafotografie (Praha), Zuzánek Bedřich malba (Praha)

 

Účinkující

ČOKO VOKO - Nejlepší hudebně nenadané dívčí duo

Good Time Band

Charlie Straight - Brilantní brit-pop kapely z Třince

Jan Budař a Eliščin Band - Jaký zpěvák je Jan Budař? A jaký je tanečních? A jaký romantik?

Jazz Big Gang

Koistinen - Originální stylová koláž rockové, klasické, avantgardní i etnické hudby

Kulturní Milan

Le Bain De Maid - Existencionálně depresivní post rock z Chebu

Lesní zvěř - Propojení živého drum´n´base, jazzu, blues a funky

Liwid

Mig 21

Mr. Cocoman + Dr. Kary & Solid Vibes - Moderní dancehall a mocné reggae 

One Night Band - Pop´n´roll z Chebu

Sunday 4

Šedý Vlci

Xindl X - Tentokrát s kapelou

 

Anička a letadýlko - „Království" a „Chroust"

Buchty a loutky - „Zlatá husa, „Automat na filmy" a „Moucha Reloaded"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Jak se dělá divadelní hra"

UMSKUP - „Paranormální lomcovák", „Jak dělat art" a „Divadlo, vole!"

Vladimíra Vítová-Ouředníková - „Kdo je hloupější"

Západočeské divadlo v Chebu - „Dokonale křehká cesta k růžovým poutům"

 

Pavel Cupák - Animovaný film

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku - Studentské filmy FAMO v Písku  

Ozvěny FAMU FESTU 2011

Bill Pearson - Výběr filmů Billa Pearsona [GB]

TRAFAČKA: Chrám svobody - Časosběrný dokumentární film o vzniku a postupném zániku alternativního kulturního centra sdružujícího umělce jako Point, Nepraš, Cimala nebo Roman Týc.

VŠUP v Praze - Krátké pohádky a filmy studentů VŠUP v Praze, Ateliér filmové a televizní grafiky

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Airbrush - L. Panko

Ateliér mistrů - K. Němec

Dílna - Anička a letadýlko

Drátkování - DD Plesná, H. Maierová

Drátování - L. Lokajíček

Dredování - Joker o.s., I. Čamková

Enkaustika - N. Sutrová

Kresba uhlem - J. J. Turek

Malířská dílna - T. Klimentová

Quilling - DD Plesná, T. Horčičková

Ukaž, co umíš - SPŠKSKV, T. Horváth

 

 

VORLICE EKOart dílna - P. Vorlová

 

 

Prezentace české nezávislé designové tvorby - BERY DESIGNER, RAUNEROVÁ, SCHMUCIG

 

Hlavní partneři

NELAN s.r.o., Jakub Pánik - krajský zastupitel a předseda OHK Cheb, TERMO & CO s.r.o., CAR POINT Karlovy Vary, ASISTENČNÍ CENTRUM a.s., TEREA s.r.o., HB Print s.r.o.

 

Hlavní mediální partner

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Chebský deník

 

Poděkování

Briga a.s., KERN Cheb s.r.o., TOR Cheb s.r.o., de Wolf GROUP s.r.o.

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Ministerstvo kultury ČR, Karlovarský kraj, Západočeské divadlo v Chebu a KC Svoboda, p.o. Města Cheb


Chebské dvorky 2011

Vystavující

Balogh Martin fotografie (Dolní Žandov), Baštová Štěpánka malba (Habartov - Kluč), Beránková Eva oděvní kolekce (Šťáhlavy), BHABHINES (Horáčková Helena, Jordáková Věra, Ovečková Kristina) fotografie, Blažek Vladimír tisk na plátně (Plzeň), Cibová Mária fotografie (Cheb), Černý Jiří fotografie (Cheb), DD Plesná fotografie, Divišová Varvaraplastika (Dalovice), Dřímalová Monika grafika, linoryt (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub Sokolovfotografie, Georgiev Lukáš malba (Lubná), GOAML akryl na plátně (Mariánské Lázně), Gymnázium Cheb objekty, plakáty, Hasová-Fiřtová Jarmila fotografie (Sokolov), Hegedüšová Zuzana objekty „Trilobiti" (Nejdek), Hejdová Karolína fotografie (Cheb), Holeček Pavel malba, plastika (Kladno), Hořínek Bořivoj fotografie (K. Vary), Hořínková Eva fotografie (K. Vary), Hořínková Lenka malba (K. Vary), Chalánková Vendula kresba, komiks (Trobky), Kába Miroslav fotografie (Cheb), Kalmán Ondřej fotografie (Stružná), Karšulín Petr a Raffajová Veronika fotografie (Praha), Kocourek Karel fotografie (Plzeň), Kocourková Anna fotografie (Plzeň), Korelus Petr fotografie (Cheb),Kovařík Rostislav malba (Cheb), Krumphanzl Jan ilustrace (Beroun), Křížková Silvie horká batika (Votice), Kuzma Viktoriya a Zdvihalová Štěpánka objekt (Cheb), Lungová Barbora malba (Kyjov), Magazín „Sedmička" fotografie (K. Vary), Matoušek Karel malba (Cheb), Mládková Mína fotografie (Č. Budějovice), Mužíková Marie enkaustika (Koloveč),Novotný Jiří fotografie (Cheb), Oupický Jan malba (K. Vary), Paluška Fero malba (Tlmače), Petr Mikuláš fotografie (Praha), Pilařová-Brogelová Miloslava malba (Cheb - Podhrad), Pokorná Hana kresba - grafika (Praha), Práznovský Jiří fotografie (Fr. Lázně), Pródis Veronica fotografie (K. Vary), Fotoklub Rokycany (Čechura Vlastimil, Gibala František, Horáčková Helena, Horčička Jiří, Marek Jindřich, Slavík Jaroslav, Vraštil Martin) fotografie, Sárová-Malíská Lenka plastiky (K. Vary), Schück Klára malba (Velké Svataňovice), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), SPŠKS Karlovy Vary (Horváth T., Vuová K., Johánek T., Cerhová B., Jarošová K., Papajik M., Valigura M., Vuová V., Kabešová A., Matějka T., Borusík J., Kuncová N. L., Novohradský M., Čarnegová K.) kresba, malba, grafika, SPŠKS Karlovy Vary fotografieSSŠD fotografie (Sokolov), SSUPŠ Zámeček fotografie (Plzeň), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strmeň Stanislav fotografie (Cheb), Svobodová Lída malba (Praha), Šírek Vlado fotografie (Kasejovice), Šolc Ladislav fotografie (Praha), Timurová Petra malba (Chodov), Vajda Miroslav perokresba (Praha), Valenta Martinfotografie (Praha), Vaněk Jiří plastiky (Praha), Vaňková Pavla malba (Praha), Vávrová Alena „Rostlo stranou" (Fr. Lázně), Vedralová Anna fotografie, koláže (Loket), Vejvančický Šimon fotografie (Kladno), Vostrý Mirek kreslený humor (Cheb), Vraj Jaroslav fotografie (Praha), Vystydová Anna obrazy (Cheb), Wörsdörfer Kurt grafika (Flörsheim),ZAVYST (Vystydová Eva, Vystyd Luděk, Zapletal Michal) prostorová instalace, 3. ZŠ Cheb malba, tisk, koláž, keramika, ZŠ Úšovice Mariánské Lázně malby, kresby, koláže, Zůnová Petra fotografie (Praha), ZUŠ Mariánské Lázněkeramika, fotografie

 

Účinkující

Prague Conspiracy - reggae rock'n'roll z Prahy

Mandrage - Punk-rock-song a energie mládí plzeňské partičky

Petr Linhart - Duše skupiny Majerovy brzdové tabulky v sólovém projektu

Tata Bojs - Synchronní videoprojekce a speciální světla v nové vizuální scéně

Primitivové neznámé kultury - Michal Fejt, Zuzana Töröková a Lev Havlíček - meditativně relaxační hudba ovlivněná kulturami východními i severskými

Květy - Nejtvrdší čajová kapela, nejhlučnější z tichých a nejostřejší z jemných

Vltava - Origiální bibeat je zpět, taže „Hurá kytary!"

Vialka - Turbo-folk mikro orchestr ze sladké Francie

  

Divadlo Kvelb - „Černá Rodinka" průvod městem a představení

Škytafky - Zamordování hraběte

Divadlo bez zákulisí - Čučudejské pohádky

UMSKUP - Andulka v ringu a švédované filmy

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Za sivým sokolem" a „Princezna solimánská"

Produkce Vladany Kučerové ve spolupráci s Divadlem pro malé - Námluvy s medvědem od A. P. Čechova

Divadlo Kahánek - loutkové pohádkové vstupy

Módní přehlídka "LLTa style" v režii Karolíny Koblenové

Autorské čtení Aleny Vávrové

Divadlo Vosto5 - Stand'artní kabaret a Teatromat

 

krátké filmy FAMU

studentské práce Filmové akademie Miroslava Ondříčka

Studio BiGaNiMATion Jana Krumphanzla - dva krátké filmy, Planetka a No Signal

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

PREZENTACE DESIGNOVÝCH DOPLŇKŮ - MALISKA.CZ, MODES ROBES, SCHMUCIG, TAMARCHI

VÝROBA TEXTILNÍCH LOUTEK A BROŽÍ - ZVRHLÝ VKUS - Vendula Chalánková

VEŘEJNÁ ASAMBLÁŽ - BERY DESIGNER - Eva Beránková

UKÁZKA VÝROBY HOUSLÍ A KYTAR - Houslařská škola při ISŠ Cheb

DEKORAČNÍ PAPÍRY A KOUZLENÍ S BUBLINAMI - M. Pražáková

ENKAUSTICKÁ DÍLNA - M. Mužíková

PÍSMENKOVÁ LOUKA - P. Timurová

DRÁTKOVÁNÍ - Ladislav Lokajíček

PICASSOVY KOLÁŽE - Karolína Koblenová

FIMO DEKORACE Z TROUBY - ZŠ Fr. Lázně, J. Pivrncová

KOUZLENÍ S HORKÝM VOSKEM - ZŠ Fr. Lázně, J. Kabatová

ZE STARÉHO NOVÉ - 1. ZŠ Cheb, Z. Vrbová

FOTOKOLÁŽE - DD Plesná, L. Hoyerová

DRÁTKOVÁNÍ, PEDIG A KORÁLKY - DD Plesná, H. Maierová, T. Horčičková

SOCHOVÁNÍ - SSUPŠ Zámeček, J. Adámková, A. Kristejnová, J. Drnek

HRAJEME SI S BARVAMI - SPŠKSKV, T. Horváth

ŽE BY PORCELÁN? - SPŠKSKV, T. Horváth

UDĚLÁŠ ZVÍŘÁTKO? - SPŠKSKV, T. Horváth

MŮJ ŠPALÍČEK - 950 let města Chebu

O CHEBU, S CHEBEM, V CHEBU - malířská dílna

ATELIÉR MITRŮ - 20. STOLETÍ - Atelier G4

 

Hlavní mediální partner:

Hitrádio Dragon

 

Mediální partneři:

Chebský deník, Český rozhlas Plzeň, Žurnál media a. s., Kamelot

 

Hlavní partneři:

Asistenční centrum a. s., Jakub Pánik, předseda OHK Cheb a krajský zastupitel, HB Print s.r.o., Skye Press s.r.o., Nelan s.r.o., Cateringo s.r.o., Dosta s.r.o., Komtech, Terea

 

Poděkování:

Algon a.s., Bohemia Lignum s.r.o., Briga a.s., ISŠ Cheb, Iva Leasing s.r.o., Kern Cheb s.r.o., Tor Cheb s.r.o., de Wolf Group s.r.o, Groove Sound

 

Zvláštní poděkování:

Město Cheb, Ministerstvo kultury ČR, Karlovarský kraj, Západočeské divadlo Cheb a PC Kamenná

 

Chebské dvorky 2010

Vystavující

Balogh Martin fotografie (Dolní Žandov), Baštová Štěpánka perokresba (Habartov - Kluč), Baumgärtner Stefaninstalace (Weiden, Německo), Bečvář Petr fotografie (České Budějovice), Brogelová Miloslava fotografie, malba (Cheb),Cibová Mária fotografie (Cheb), D - HHMAAAT (Borsanyi Marek (Český Krumlov), Gurjeva Anna (Rusko), Khür Jan(České Budějovice), Koudela Jan (Praha), Magrot Artur (Luby u Chebu), Magrot Tomáš (Luby u Chebu), Svatek Alessandra (Itálie), Vojč David (Svéráz)), Dimitrovová Denisa fotografie (Karlovy Vary), Divišová Varvara malba (Karlovy Vary), Domian Michal malba, kresba (Cheb), Duschek Miroslav fotografie (České Budějovice), Duschková Karolína fotografie (Mariánské Lázně), Fišerová Jitka malba, instalace (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb),  Fotoklub FOS Sokolov o. s. (Dvořáková Lenka, Erdmann Ludvík, Marvánek Vítězslav, Müller Miroslav, Pohanka Petr, Suchý Václav, Šimeček Josef, Thiele Miroslav, Váša Miloš, Vášová Adéla), Fotoklub ROKYCANY (Čechura Vlasta, Gibala Dávid, Gibala František, Horáčková Helena, Horčička Jiří, Marek Jindřich, Slavík Jaroslav, Svoboda Jaroslav, Šatra Dan, Vraštil Martin), Georgiev Lukáš malba (Lubná), Gymnázium a OA Mariánské Lázně a Gymnázium J. Keplera Weiden (Adam C., Ament C., Birner F., Brüderer T., Burdack S., Dammer N., Gaderer-Marchand M., Griebel M., Helgert A., Logojda J., Korcová R., Kratochvílová L., Schippl S., Schlosser Ch., Stark K., Stelzl S., Walberer C., vedení Axel T Schmidt a Marta Nyklesová), Gymnázium Cheb - Studenti pod vedením Daniely Zemkové a Zdeny Tesařové,  Havlínková Tereza fotografie (Karlovy Vary), Hejdová Karolína fotografie (Cheb), Helsinki Camera Club (Arno Enzerink (Holandsko), Juan de Miguel (Španělsko), Larisa Pelle (Rusko/Finsko), Tua Rahikainen(Finsko), Mikael Rantalainen (Finsko), Niki Štrbian (ČR), Svend Videbaek (Kanada)), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Karlovy Vary), Hudák Radan malba, grafika (Slaný), Hudec Julius fotografie (Aš), CHD 2003 - 09 „Za námi" z archivu G4, ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA - Ukázky výroby hudebních nástrojů, fotografie mistrů houslařů, Janáková Eva malba (Karlovy Vary), Jihoženským okem České Budějovice (Doležalová Radka, Mládková Mina, Stuchelová Věra),  Joker, o. s. (Endrštová Klára, Feherová Jitka, Lebedová Martina, Mayereová Veronika), Kába Miroslav fotografie (Cheb), Klub výtvarníků Mariánské Lázně malba, fotografie (Hrůzová Marie, Mikeš Jan, Moravec Zbyněk, Nyklesová Marta, Rygolová Jana), Koblenová Karolína fotografie (Stříbro), Korelus Petr fotografie (Cheb), Kubín Martin malba (Františkovy Lázně), Kula Vlastimil fotografie (Cheb), Kurc David fotografie(Mariánské Lázně), Leinweberová Adéla fotografie, instalace (Praha), MGF Gymnasium Kulmbach Německo (Butterhof L., Demianovscaia O., Kühn M.,  Kuhnert S., Limmer J., Rieger M., Wagner C., Wagner K., Wildner T., Zeitler L.),MiXXXART Barvy v letu, Němec Kamil grafika (Cheb), Novotný Jiří fotografie (Cheb), OHNESTROM fotografie (Bláha Karel (Blovice), Čermák Jindřich (Jesenice), Slavík Jaroslav (Strašice), Veselý Jiří (Rakovník)), Paluška Fero malba (Tlmače, SK), Pavelková Kateřina fotografie (Karlovy Vary), Petr Mikuláš fotografie (Praha), Pokorná Hana malba, kresba (Praha), Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Pródis Veronica fotografie (Karlovy Vary), Psohlavec Josefmalba (Karlovy Vary), ROTARY klub Cheb, Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schýbal Jan fotografie (Božkov), Sokol Ivomalba (Praha), Soudkovitost 09 - fotoklub Aš (Babka Míra, Demjanič Karel, Erban Tomáš, Hlaváč Tomáš, Chrástka Pepa, Kostner Petr, Lipták Gusta,  Maher Míra, Malý Pepa, Práznovský Jiří, Sobotka Pavel, Veinhauerová Šárka),SPŠKS Karlovy Vary (Bartošová  L., Behinová P., Brémová V., Čurlinová B., Ferencová Z., Gryčová D., Hájková N., Hlasivcová J., Holakovská B., Kožíšková T., Krausová N., Michálková K., Moravcová Z., Odehnal R., Pavlů P., Paulusová A., Pelcová M., Rojík F., Rusňáková K., Sailerová A., Sedláčková K., Silovská K., Srnec N., Šimonovská M., Tomková B., Vomelová K., Zmeškal D.), SSUPŠ Zámeček, s.r.o. Plzeň, Stiburek Lubomír fotografie (Praha),Strmeň Stanislav fotografie (Cheb), Svobodová Ludmila kresba (Praha), Šarman Josef malba (Kvetoslavov, SK),Timurová Petra malba (Chodov), Turek J. Jindřich - Výběr z kroniky města Chebu, Ústav umění a designu ZČU v Plzniinstalace (Bierbaumerová Adéla, Boháčová Iva, Rutová Magdalena), Vajda Miroslav komb. technika (Praha),Vedralová Anna fotografie (Loket), Voborník Tomáš fotografie (Cheb), Wörsdörfer Kurt fotografie (Flörsheim am Main, Německo), Zachová Růženka fotografie (Sušice), ZAVYST prostorová instalace ( Vystyd Luděk (Cheb), Zapletal Michal(Karlovy Vary)), Zůnová Petra fotografie (Praha), Zuš Františkovy Lázně - absolventi a bývalí absolventi (Cam Van Nguyen Diana, Ducká Míša, Hoyerová Adéla, Hudecová Nina, Kohoutová Šárka, Krákora Jan, Malíček Michal, Piterská Andrea, Ženíšková Petra, pod vedením Simony Janků a Jana Branžovského), ZUŠ Chopina M. L. pod vedením Marty Nyklesové (Ďurina Jan, Fiury Martin, Groman Hynek, Holubec Matěj, Kabíček Martin, Krůčková Anna, Křepelková Denisa, Kučera Oldřich, Monsportová Marie, Pokorádiová Marcela, Schořovský Matěj, Špiříková Pavlína), 3. ZŠ M. L. Úšovice - Studenti a žáci pod vedením B. Milfajtové.

Účinkující

DJ MILAN ILLEK - DISCO OLDIES BUT GOLDIES - Závěrečná párty Chebských dvorků

EDDIE STOILOW - Kapela omezená jen hranicí vesmíru, hrající new pop a mnoho dalšího.

ESA Z LESA

GHOST ON TUESDAY

CHEESEBOUTIQUE-  Karlovarští Cheeseboutique vám nabízí celé spektrum hudebních žánrů, nálad a postupů, od těch nejsmradlavějších po ty nejobyčejnější.          

JUMPING DRUMS - Síla perkusí pod taktovkou Ivo Batouška.

KAROLÍNA KAMBERSKÁ - Bývalá Sestra Steinová představí něžné i provokativní písně ze svého připravovaného alba.
JABLKOŇ - Koncert přední alternativní kapely plné humoristických až naivistických skečů.

LE BAIN DE MAID

Martin Chodúr - Vycházející hvězda české hudební scény se svou kapelou.

MGF BIG BAND - Kulmbach Německo

NO HEROES - Energická rocková kapela z Berouna.

SHAMPON

SHORTTIME

SVÁTEČNÍ POP - Audiovizuální bio/graf, neboli improvizační spojení výtvarníků a hudebníků Milana Caise, Petra Nikla, Ondřeje Smeykala  a Jiřiho Hradila.

THE STOPPERS

 

Divadlo Anpu - ČERTŮV ŠVAGR - Tradiční pohádka v podání divadla Anpu Z Prahy.

DIVADLO CONTINUO - FINIS TERRAE - Ostrov uprostřed světa. Obraz osiřelé ženské duše ve stínu velkolepých mužských cest. Je pokorná, tichá, zuřivá, divoká, vášnivá, milující a objímající, běsnící i bořící. Režie Pavel Štourač, výtvarné zpracování Helena Štouračová a Kristýna Patková

Divadlo Jabada - 3 NEZBEDNÉ POHÁDKY - jedno hřiště, dvě děti, tři pohádky a spousta fantazie.

FAMU - Katedra režie - Projekce bakalářských filmů. Režie Asmara Ghebremichael, Daniel Maráky, Michal Hogenauer, Josef Tuka.

Filmová škola Zlín - Projekce - Výběr studentských filmů.

Šmíd Jakub - Projekce krátkých filmů.

UMSKUP  - ČESKÁ HISTORIE - umělecká skupina se opět představuje s veleúspěšným divadelním fastfoodem, který shrnuje kompletní historii Čech.

UMSKUP - ANDULKA Z RINGU aneb UMĚNÍ BOXOVAT - Teatrální boxerský zápas, který polovinu z Vás zvedne ze židlí a tu druhou posadí na prdel! Není vhodné pro děti do dvanácti let, mohly by spolknout nebo vdechnout malé herce.

UMSKUP - HAPPENING Umělecká pozvánka umělecké skupiny UMSKUP.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací Ústav animace a audiovize - Projekce - Pásmo hraných, animovaných filmů a hudebních klipů.

Vladimíra Vítová - O kozičkách - Divadelní představení pro děti.

ZA SOUMRAKU 2010 --- ENTER CHIEN ET LOUP 2010 - Módní přehlídka. Originální oděvní tvorba Evy Beránkové, korále Ilony Faměrové, kabelky Martiny Sedlákové a DJ Vetveyl - živě.

Západočeské divadlo v Chebu - MAUREEN SE NESTAČÍ DIVIT ... aneb Irské tance kolem Čechů - Diana Toniková

ZUŠ Cheb - TRUMF - I. A. Krylov - Veršovaná tragikomedie v podání dramatického oddělení.

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ                     

ATELIÉR STARÝCH MISTRŮ - B. Bugová

CIRKUSOVÝ WORKSHOP - Cirqueon - centrum pro nový cirkus

LIHOVÁNÍ - M. Pražáková - Atelier Mirka

LITERÁRNÍ KOLÁŽE - P. Timurová

MALÍŘSKÁ DÍLNA - M. Provázková

MALOVÁNÍ NA KAMENY - A. Jurčíková

OBRAZY JAKO VYŠITÉ - I. Sokol

OHEŇ - VODA - Interaktivní akce výtvarníka Bořivoje Hořínka

RAKU KERAMIKA - J. Branžovský Zuš Fr. L

ŠPERKAŘSKÁ DÍLNA - K. Koblenová

V PAMĚTI SYNAGOGY Interaktivní program Městské knihovny v Chebu ve spolupráci s Mediálním centrem.

ZE STARÉHO NOVÉ  - 1. ZŠ Cheb - Z. Nováková

Poděkování

Algon a. s. - Bohemia Lignum spol. s r.o. - Briga a. s. - de Wolf s.r.o. - HB print s.r.o. - CHEVAK Cheb, a.s. -  Integrovaná střední škola Cheb - Invita s.r.o. - KERN Cheb, s.r.o. - KomTech - Alan Vejražka, Ladislav Tkaczyszyn - Krajské muzeum Cheb p. o. Kv. k.  - Nelan spol. s r.o. - Robert Bauer - QANT - Svobodná chebská škola -  TJ AGRO Cheb - TOR Cheb, spol. s r.o. - U Kamene - Údržba silnic Karlovarského kraje, a.s. - unipap plus s.r.o. - Západočeské divadlo v Chebu

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, MF Dnes, Radio Egrensis, Žurnál Media, a.s., Chebský deník

 

Chebské dvorky 2009

Vystavující

Barták Pavel fotografie (Brno), Baštová Štěpánka perokresba (Habartov), Baumgärtner Stefan instalace (Weiden),Bláha Karel fotografie (Plzeň), Bláha Petr fotografie (Cheb), Brogelová Miloslava fotografie (Cheb), Cibová Máriafotografie (Cheb), Cipro Karel fotografie (Cheb), Cupák Pavel sochy (Olomouc), Čapka Ivan fotografie (Praha), Čapková Dominika malba (Praha), Čermák Jindřich fotografie (Jesenice), Dědeček Tomáš výtvarná instalace (Praha),Dimitrovová Denisa fotografie (Karlovy Vary), Divišová Varvara smalt (Karlovy Vary), Dvořák Karel keramika (Český Krumlov), Fidrich Petr sochy (Chvalšiny), Fišerová Jitka malba, instalace (Cheb), Fotoklub FOS Sokolov o. s. (Szabó Olga, Vášová Adéla, Callo Petr, Erdmann Ludvík, Müller Miroslav, Pohanka Petr, Suchý Václav, Šimeček Josef, Váša Miloš), Frantová Lucie fotografie (Chvalšiny), Georgiev Lukáš malba (Lubná), Gymnázium a OA Mariánské Lázně a Gymnázium J. Keplera Weiden, Gymnázium Cheb - Arive derci Roma - kolektivní práce studentů, Hořínek Bořivoj fotografie (Karlovy Vary), Hořínková Eva malba (Karlovy Vary), CHD 2003 - 08 - „Za námi" - z archivu G4, ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA Ukázky výroby hudebních nástrojů, fotografie mistrů houslařů, Kafka Vladimír malba (Kostelec n./Č. lesy), Karvánková Eva fotografie (Cheb), Klimentová Andrea malba, kresba (Cheb), Klimentová Tereza malba (Cheb), Klub výtvarníků Mariánské Lázně (Hrůzová Marie, Nyklesová Marta, Rygolová Jana, Markl Václav, Mikeš Jan, Moravec Zbyněk), Koblenová Karolína malba, komb. echnika (Stříbro), Kouba Martin fotografie (Cheb), Kožený Stanislav fotografie (Karlovy Vary), Křížková Silvie aplikovaná batika (Votice), Kuchta Ivan fotografie (Luby u Chebu), Leibach Ana fotografie (Mannheim), Leinweberová Adéla fotografie FAMU (Praha), Magrot Arturfotografie (Praha), Malíská Lenka malba (Karlovy Vary), Matoušek Karel malba (Cheb), MiXXXART prezentace výsledků workshopu, Pániková Barbora grafický design (Toužim), Pasz Jiří fotografie (Havířov), Pokorá Hana koláže (Praha),Pokorná Kateřina výtvarná instalace (Cheb), Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Riabowa Janna video projekce (Landau), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schýbal Jan fotografie (Božkov), Slavík Jaroslav fotografie (Strašice), Sokol Ivo malba (Praha), SPŠKS Karlovy Vary - Obor propagační grafika a Obor užitá fotografie, Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strmeň Stanislav fotografie (Cheb), Sýkorová Lenka interaktivní instalace (Blovice), Šik Jiří malba (Karlovy Vary), Šimeček Jan fotografie (Františkovy Lázně), Štrosová Dagmar interaktivní instalace (Starý Plzenec), Toy Boxilustrace, komiks (Neratovice), TU Liberec - Fakulta architektury - prostorová instalace (Králová GabrielaPodroužková Anna, Habersberger Josef, Hostinský Jan, Michálek Ondřej, Mládek Libor, Vybíral Jan), Ústav umění a designu ZČU v Plzni, obor Mediální a didaktická ilustrace - prostorová instalace (A. Bierbaumerová, R. Bazlova, S. Pabylets, M. Rutová, A. Sharavarau), Vedralová Anna fotografie (Loket), Veselý Jiří fotografie (Rakovník), Voborník Tomášfotografie (Cheb), Wiedemann Hannes fotografie (Hof), ZAVYST prostorová instalace (Vystyd Luděk (Cheb),  Zapletal Michal (Karlovy Vary)), Zimáčková Iva malba (Chodová Planá), 3. ZŠ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ Úšovice, 3. ZŠ Cheb.

 

Účinkující

ECHT! - Legendární pražská pub-rocková formace konečně u nás!

FAST FOOD ORCHESTRA - Energická SKA formace, jejíž předností jsou velmi ŽIVÁ vystoupení.

INVENTION BLUES BAND

JANA ŠTROMSKÁ - blues

JARYJ REDMAN

MÍRA HORNÍK - Písničkář, který svými songy zachraňuje svět.

POWER!PERCUSSION - Rhythmus. Pur. - Strhující bubenická show světoznámého hudebního souboru - zahraniční lahůdka tohoto ročníku. Profesionální hudebníci, mistři klasické i rockové hudby, se zkušenostmi z celého světa, se sešli před 12 lety v ansámblu čistě bubenickém a nepřestávají sklízet ovace. Všechny myslitelné nástroje včetně jejich vlastních těl jsou pro ně zdrojem rytmu, který vás chytí za srdce a rozhýbe tělo!

SZIDI TOBIAS & BAND - Koncert slovenské šansonové zpěvačky Szidi Tobias s kapelou. Jedinečné spojení hladivých melodií a drsnosametového hlasu v písních plných citu.

ŠKOLCHESTR - Afrokubánské rytmy pod vedením Jana Bíska.

TEREZIE PALKOVÁ

UDG - Energická festivalová parta představí staré hity i psíně z aktuálního alba Autoportrét.

ZÁVIŠ - Lidový umělec volnomyšlenkářského cítění bez škatulky

 

BABIČKA V TRENKÁCH -  Divadelní soubor Gymnázia a OA Mariánské Lázně uvede hru Vlastimila Peška - komedii s tancem a malou detektivní zápletkou.

GENERÁLKA - Divadlo Rity Jasinské - Brilantní komedie, dokazující, že s úsměvem jde všechno lépe.

HAPPENING - Živá pozvánka originální umělecké skupiny UMSKUP.

 O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE, POZNEJ POHÁDKU - Interaktivní divadelní představení dramatického souboru ZUŠ Cheb.

 O ZLATÉ RYBCE - Tradiční pohádka v podání Vladimíry Vítové.

SLADCE SPI - Autorská předhlídka oděvního ateliéru ŠaT a šperků L. Vosejpkové

TaBalada - Décalages - Divadlo v pohybu - Balada o hře Narajama, místě, kam podle pradávného zvyku musely děti odnést své rodiče, když ti už byli staří a nepotřební. Pouliční představení česko-francouzského divadelního souboru kombinující postupy a techniky cirkusového umění, fyzického a loutkového divadla s hudbou a zpěvem.

VOJTA VRTEK - Kejklířské vystoupení a žonglérský workshop pro veřejnost.

FAMU Praha - Studentský krátký film - výběr Adéla Leinweberová - katedra fotografie FAMU, Bába (režie Zuzana Kirchnerová, katedra hrané režie, stopáž 19 minut), Pravztahy (režie Veronika Janečková, katedra dokumentární tvorby, stopáž 20 minut), Zaříkávačky (režie a kamera Gašper Šnuderl, katedra kamery, stopáž 17 minut), Kouzlo okamžiku (režie Tomáš Hájek, katedra animace, stopáž 3 minuty), Kamera v hlavě (režie Jan Šípek, katedra dokumentární tvorby, stopáž 23 minut), Druhé dějství (režie Olmo Omerzu, katedra hrané režie, stopáž 43 minut), TVex (režie Markéta Jindřichová, Centrum audiovizuálních studií, stopáž 13 minut), O první domácí kočce (režie Stanislava Mikušová, katedra animace, stopáž 6 minut)

Bill Pearson - projekce, Anglie - "Who killed brown owl" - režie Christine Molloy a Joe Lawlor, "Stalk" - režie Leigh Hodgkinson (animovaný), "Bows and arrows" - režie Stephen Irwin (animovaný), "Sea change" - režie Joe King a Rosie Pedlow, "Divinations" - režie Storm de Hirsch, "Bird" - režie Auguste Varkalis, "Silent traces" - režie Sanna Maarit Kuittinen

SVĚT POD EVERESTEM - Přednáška Libora Michalce - Himaláje během čtyř cest ze čtyř stran - Pakistán, Nepál, Indie, Čína.

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

ČERNÁ - BÍLÁ, kreslení světlem - Interaktivní akce výtvarníka Bořivoje Hořínka.

EKO - Afrika - lektorka K. Gotthardová - 6. ZŠ Cheb

LITERÁRNÍ KOLÁŽE - lektorka K. Koblenová

MALÍŘSKÁ DÍLNA  - lektoři D. Dimitrovová a J. Turek

MALOVÁNÍ NA KAMENY - lektorka A. Jurčíková

MANDALY - lektorka A. Klimentová

MASKY - lektor D. Astaloš - Svobodná chebská škola

PROSTOROVÁ KRESBA  - lektoři I. Tlustý a J. Šonková

SÍTOTISK - Chcete-li si vlastnoručně vyzkoušet tisk technikou DIY sítotisku - vezměte si tričko s sebou. Lektoři - Toy Box, Punk23 a Myko

SOCHOVÁNÍ - lektor P. Cupák

UMĚLECKÝ KOVÁŘ - lektor V. Tučák - ISŠ Cheb

 VÝTVARNÉ DÍLNY - Muzeum Cheb, ISŠ Cheb, 3. ZŠ Cheb - lektoři M. Pečárková, N. Roupcová, I. Vítková

ZE STARÉHO NOVÉ - lektorka Z. Vrbová - 1. ZŠ Cheb

ZKROCENÍ DEŠTĚ (PAPÍREM) - lihování a mramorování papíru v režii Hanky Pokorné. V nepřízni počasí samovolný vznik přenádherného pestrobarevného akvarelu.

 

Poděkování

 

Nelan spol. s.r.o., TEREA Cheb s.r.o., CHEVAK Cheb, a.s., Západní Stavební DL a.s., De Wolf s.r.o., PREFA BETON Cheb, spol. s r.o., Jaromír Kalouš - Stínící technika, KomTech, BRIGA, a.s.,  TOR Cheb, spol. s r.o., CaterIngo, Krčma "Na Šancích", U Kamene, Krajské muzeum Cheb p.o. KV kraje, TJ AGRO Cheb, Svobodná chebská škola, Agentura AROKO s.r.o. Mariánské Lázně

Mediální partneři

 

Český rozhlas Plzeň, MF Dnes, Radio Egrensis, Žurnál, Chebský deník, Západ.cz


 

Chebské dvorky 2008

Vystavující

Silvie Křížková poesie, batika (Votice) Jindřich Josef Turek kronika města, obrazy (Cheb) Pavel Cupák prostorový objekt (Olomouc) Tomáš Dědeček výtvarné objekty (Praha) Bořivoj Hořínek fotografie (Ostrov nad Ohří) Eva Hořínková malba (Ostrov nad Ohří) Pardubická fotosekce|Fotoklub FOS Sokolov o.s.|Fotoskupina OHNESTROM|Karolína Koblenováfoto, malba (Stříbro) Rostislav Kovařík malba (Cheb) Miroslav Vajda malba, kombinovaná technika (Praha) Miloslava Brogelová fotografie (Cheb) Mária Cibová fotografie (Cheb) Miroslav Ciba fotografie (Cheb) Barbora Dvořákováfotografie (K. Vary) Milan Hanuš kresba (Cheb) Andrea Klimentová malba (Cheb) Vladimír Novotný fotografie (K. Vary)Tomáš Voborník fotografie (Cheb) Daniela Svobodová malba, kresba John Dawson Rigby foto (Londýn, VB) Jan Schýbal foto (Božkov) Lubomír Stiburek foto (Praha) Alice Šmídová foto (Františkovy Lázně) Alain Bouillot foto (Tours, Francie) Richard Čermák foto (K. Vary) Petr Illek foto (Č. Budějovice) Eva Karvánková foto (Cheb) David Kurc foto (Mar. Lázně) Stanislav Kožený foto (K. Vary) Mina Mládková foto (Č. Budějovice) Radka Pavlíková foto (Č. Budějovice)Věra Stuchelová foto (Č. Budějovice) Jakub Václavů foto (Cheb) ZAVYST - prostor. instalace, Luděk Vystyd (Cheb)Michal Zapletal (K. Vary) & EVA | Majka Korabečná aradecor/textil (Plzeň) Petra Timurová foto, malba (Chodov)Hana Pokorná kresba, malba (Praha) Fotografové z Nižního Tagilu | Klub výtvarníků Mar. Lázně - Marie Hrůzovámalba, Jan Mikeš foto Zbyněk Moravec malba Marta Nyklesová malba Jana Rygolová malba Kristýna Rygolováfotografie Jana Dvořáková ker. objekt (K. Vary) Lukáš Georgiev malba (Lubná) Ivo Sokol komb. technika (Praha) Jiří Šik malba (K. Vary) Yves Marie Gillardeau malba (Nantes) Marta Černická fotografie (Plzeň) Majka Korabečnáfotografie (Plzeň) Jitka Rjašková fotografie (Ostrov) Zdeňka Štěpánová foto (Tymákov) Jitka Unverdorbenováfotografie (Horšovský Týn) ISŠ Cheb - Houslařská škola Karel Matoušek malba (Cheb) Jaroslav Seibl malba (Cheb)SPŠG Praha - fotografie - Jakub Benda, Václav Hník, Jakub Kučera, Rudolf Skopec, Tereza Šťastná, Adéla Vosičková| TU Liberec, Fakulta architektury - prostorová instalace - Gabriela Králová, Michal Krejčík, Libor Mládek, Anna Podrouzkova, Jan Vybíral | Eliška Novotná-Beranová malba (K. Vary) FAMU Praha - Adéla Leinweberová, Tereza Havlínková, Denisa Dimitrovová fotografie (K. Vary) David Vávra "Z kavárny do kavárny" kresba (Praha)"Křižovatky-setkávání" Happening studentů Gymnázia v Chebu pod vedením Zdeny Tesařové, Lenky Štrostové a Daniely Zemkové | Louis Beauvais sochy, objekty (Francie) Anna Handick "Komunikace" prostorový objekt (Weiden, SRN) Dvorek dětí - Michal Illek kresba, foto (Mar. Lázně) Tereza Klimentová malba, kresba (Cheb) Studenti a žáci SSŠD Mar. Lázně | Jiří Pasz foto (Havířov) Thomas May interaktivní projekt (Weiden, SRN) Vojtěch Domlátil komiks, kresba, akce (Praha) Fabio Sgroi foto (Palermo) Česko-německý umělecký projekt Kostel | Gymnázium a OA Mar. Lázně - M. Nyklesová, Kepplerovo gymnázium Weiden - Axel T. Schmidt Petr Zeman airbrush, malba (Plzeň) Felix Nürmberger foto (Hof) David Kampfmeier objekty, malba (Hof) Wolfgang Paasch malba (Hof)

 

Účinkující

All Right

Hey Baby

Jana Šteflíčková - Písničkářka a herečka, jejíž umělecká cesta vedla přes chebskou divadelní scénu do pražské Ypsilonky

Memory Jazz Band - Jazzová klasika mariánskolázeňských šviháků

Neočekávaný dýchánek - Veselá hudba z Prahy. World music plné temperamentu a energie

Péro za kloboukem - Zaručeně autentický pouliční šramlband reprodukující s nebývalým nasazením letité evergreeny, písně lidové či zlidovělé, pro publikum zletilé pak i lehce lechtivé

Primitivové neznámé kultury - Meditativní tóny v dílně Luboše Vedrala

Přehrávky absolventských a mistrovských hudebních nástrojů z Lubů a Chebu - Tónová zkouška kytar, kytarový recitál

Psí vojáci - 30 letna české hudební undergroundové scéně s autorskými skladbami Filipa Topola

Spolčení hlupců - Žánrově rozmanité, rytmem roztančené, občasnou melancholií opředené songy teplické alternativní kapely

Ta Jana z velké ohrady - Emocionální šanzón, trochu kabaretu a hodně expresivního zpěvu Jany Husákové

Terne Čhave - Ďábelský rom´n´roll

Tomáš Klus - Cesta do záhu(d)by s novým objevem české hudební scény. Hravé texty - silné melodie sympatického písničkáře

Totonono - Jedenáctičlenná formace spojující prvky jazzu, rocku a worldmusic

Věra Klásková - Irské, skotské a anglické lidové písně a tradicionály

Vypsaná fixa

Yardy´s Band - Bigbít chebské formace

Zajíc Company

 

Buchty a loutky - „Neposlušná kůzlátka"

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „O princezně solimánské" a „Trumf"

M+M Aš - „O Sněhurce"

Teátr Víti Marčíka - „Bajaja" a „Romeo a Julie"

Vojtáno Vitorio - Kejklířský kumšt v žonglérském vystoupení Vojty Vrtka

Západočeské divadlo v Chebu - „Na dvorku" 

 

Svatojakubské cestování - Chebský fotograf a cestovatel J. Dytrych na cestě do španělského Santiaga de Compostela

 

PROJEKCE

FAMU Praha - Studentské krátké filmy. Výběr: J. Tuka a A. Leinweberová

Sdružení „Kopf Hof" - Tableau: film Gustava Deutsche

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Malba-kresba, smalt, malba na sklo, výroba svíček, výroba korálů, facepainting

M. Pečárková, N. Roupcová, I. Knedlíková a D. Morkesová

Jak prožít barvy - L. Vedral

Kovová krása - D. Kalina

Obrazy jak vyšité - I. Sokol

Papírové hrátky - H. Pokorná

Propalované obrazy - B. Hořínek

 

PERFORMANCE

Živá pozvánka - divadelního soubor Trichtýř, gymnázium Cheb.

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Bary jaro & léto 2008 - Oděvní kreace Evy Beránkové a korále Ilony Famerové

Protiklady-Protisklady - Autorská přehlídka oděvního ateliéru ŠaT a šperků L. Vosejpkové

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj, Ministerstvo kultury ČR

Západočeské divadlo Cheb, Produkční centrum Kamenná, Galerie umění Karlovy Vary, Integrovaná střední škola Cheb

 

Poděkování

Nelan spol. s r.o., TEREA Cheb s.r.o., TOR Cheb spol. s r.o., Západní stavební a.s., Bohemia Lignum, Jednota Cheb, Komtech - výpočetní technika, Krajské muzeum Cheb, TJ AGRO Cheb, Svobodná chebská škola, VistaMedia, CaterIngo, Café Bartholomeus, Spolek přátel Starého Chebu, U Kamene, Za Zdí

 

Mediální partneři

Český rozhlas Plzeň, Český rozhlas Karlovy Vary, Mladá Fronta Dnes, Rádio Egrensis, Týdeník Žurnál

 


Chebské dvorky 2007

Vystavující

Mina Mládková fotografie na plátně (Č. Budějovice) Bořivoj Hořínek foto, instalace (Ostrov) Eva Hořínková malba, plastika (Ostrov) Lenka Hořínková kresba (K. Vary) Varvara Divišová malba (Dalovice) Výtvarný klub Mar. Lázně - Marie Hrůzová, Marta Nyklesová, Zbyněk Moravec, Jana Rygolová, Kristýna Rygolová | Lucie Farárová malba, kresba (K. Vary) Markéta Jáchimová malba, instalace (Staňkov) Ondřej Roubík malba (Plzeň) Skupina LP 5 - Slavomír Capek kresba, tužka (Praha) Jindřich Čermák foto (Jesenice) Vladimír Komenda foto (Jesenice) Aleš Miřička, Mikuláš Petr, Karel Richtr foto (Praha) Jaroslav Slavík foto (Strašice) Jiří Veselý fotografie (Rakovník) Mária Cibová, Miloslava Brogelová foto (Cheb) Milan Hanuš kresba, foto (Cheb) Barbora Motlová malba (Plzeň) Jindřich J. Turek malba, akvarel (Cheb) Andrea Klimentová malba (Cheb) Fotoklub MDK Sokolov Petr Callo, Ludvík Erdmann, Josef Herda, Miroslav Kolbasa, Adéla Korsusová, Jiří Laubendorf, Miroslav Müller, Petr Pohanka, Miloslav Smolík, Václav Suchý, Olga Szabó, Roman Šilinek, Josef Šimeček | OS Ateliér G4, Stanislav Kožený foto (K. Vary) Jan Samec, Jan Samec ml. foto (K. Vary) Miro Švolík fotokoláž (Praha) ZAVYST - Luděk Vystyd instalace (Cheb) Michal Zapletal instalace (K. Vary) Petra Timurová malba, olej na plátně (Chodov) Eva Aschenbrennerová malba, olej (Nýrsko) Lukáš Georgievmalba (Lubná) Hana Pokorná kresba (Cheb) Vojtěch Domlátil malba, kresba (Mar. Lázně) Hana Langová art-protis-tapisérie (Brno) Zdena Polenská tapisérie (Praha) Štěpánka Bergerová prostorová instalace (K. Vary) Pavel Štýbrmalba, akryl (Plzeň) Monika Šubrtová foto, instalace (K. Vary) Jiří Černý malba (Cheb) Josef Fleischman malba-olej (Cheb Karel Matoušek malba-olej (Cheb) Jaroslav Seibl malba (Cheb) Ivo Sokol malba (Praha) Jiří Šik malba-olej (K. Vary) Václav Balšán, Adéla Leinweberová foto, instalace (K. Vary) Pavel Cupák malba-instalace (Olomouc) ISŠ Cheb - HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA| Denisa Dimitrovová foto, instalace (K. Vary) Tereza Havlínková foto, instalace (K. Vary)Miroslav Podorský prostorová instalace, akce (Cheb) AVU Praha, Juliana Čepová malba (Stráž nad Nisou) Jan Chlupmalba-olej, akryl Karolína Klimešová malba (Plzeň) Jitka Nesnídalová malba-objekt (Jindřichův Hradec) Pavel Příkaskýmalba (Bor) Michaela Soukupová mixed média (Olomouc) Kristýna Šormová malba (Praha) Eva Štýbrová malba (Plzeň) Viktor Valášek malba (Rýmařov) Karolína Koblenová malba-akryl, kombinovaná technika, akvarel (Stříbro) M´AM´ALOCA o.s.|Martin Liška fotografie (Plzeň) Radka Dohnalová malba (Jihlava) P. Klvač |Jitka Fischerová malba (Jihlava) Monogramista J.P. komb. technika na papíře Kunstverein Weiden e.V. Wolfgang Herzer, Hugo Braun-Meierhöfer, Tone Schmidt, Anja Winkler| Tereza Olišarová|Svobodná chebská škola|3. ZŠ Cheb|Petra Vorlovákoláže (Cheb) Michal Karas malba (K. Vary) Petr Müller fotografie (Cheb) David "Destroyer" Pilip malba, grafika (Cheb)Dana Kyndrová fotografie (Cheb) Sergej Kuzněcov fotografie (Nižní Tagil) Adéla Bierbaumerová malba-pastel, koláž (Větřní) Oldřich Bláha digiart (Kraslice) Gabriela Králová kresba-pastel (Sezimovo Ústí) Lenka Malíská malba-olejový pastel (K. Vary) Libor Mládek velkoformát.foto, grafika, plastika (Tábor) Miloš Zdražil olejomalba, perokresba (Cheb)Gymnázium Cheb|Jana Kluková prostorová instalace (Mar. Lázně) Lucie Suchá malba (Beroun) Tomáš Suchý dřevěné plastiky (Beroun)

 

Účinkující

Blue Condition

Bohemian Groove Faktory - Citlivá a lehká groove music sedmičlenné kapely z Lokte

Garage & Tony Ducháček - Rock´n´rollová jízda Ducháčkovy party

Gastronauti

Gothart - Bouře samplů, živelného zpěvu a nespoutaných rytmů

Hey baby

Chichotaj - Pražská kapela hrající funky s příměsí dalších hudebních žádnů

Pláče kočka - Divoké tance a truchlivé písně o životě, kočkách a hřbitovech v podání kocouřího bandu

Sunschine - Pop se zvukem růžových kvítků spálených v mikrovlnce

Těžko soudit motýla

Tom & Bery - Jazzové standardy kytaristy Tomáše Hanzlíka a flétnistky Evy Beránkové

Václav Koubek - Kouzelné textové obrazy za doprovodu akordeonu v písničkách svérázného samorosta naší hudební scény

 

Dramatické oddělení ZUŠ Cheb - „Král Lávra" a „Fimfárum"

Chodcoškola - Fandangoa o.s. - „Zcesty šprýmaři"

Komiks-Group (PK Uralvagonzavod - Nižní Tagil) - „Osoby"

Semper Salve - „O zlaté rybce"

Taneční oddělení ZUS Cheb - „Dětský taneční soubor"

Teatr Novogo Fronta - „Phantomysteria"

Tuku Tiko - „African story"

Tuku Tiko - „Akhuri"

Západočeské divadlo v Chebu - „Poctivého nepálí" 

 

Jak chutná v ... - tradiční pokrmy z východní Evropy, Asie a Afriky

 

PROJEKCE

Hry prachu - Martin Mareček: Film o souhrách událostí kolem zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze. Osobní situační dokument.

Malíř džungle - Otto Placht: Dokument režisérky A. Růžičkové

Pamír-Hindokůš 2006: Promítání a povídání z loňské expedice - Roman „Žebro" Pekař a Martin Liška

Zdroj - Téma doprava v souvislostech nabízí film M. Skalského a M. Marečka, který byl oceněna na MF dokumentárního filmu o lidských právech v Karlových Varech Zvláštní ceny poroty.

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Hudba v nás - ISŠ Cheb

Máme rádi zvířata - R. Redčenková, K. Nováková-Randisová

 

PERFORMANCE

Živá pozvánka - studenti Svobodné chebské školy

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Nejen letní len - Autorská přehlídka oděvního ateliéru ŠaT a šperků Lady Vosejpkové

Mata Hari - Odevní studio a butik z Českých Budějovic v rukách výtvarnica a fotografky Miny Mládkové a českých návrhářek.

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj, Ministerstvo kultury ČR

Západočeské divadlo Cheb, Produkční centrum Kamenná, Galerie umění Karlovy Vary, Integrovaná střední škola Cheb, Karlovarská oblast Unie výtvarných umělců Karlovy vary, Krajská umělecká asociace 

 

Poděkování

Západní stavební a.s., TOR Cheb spol. s r.o., Nelan spol. s r.o., Jednota Cheb, FOXY.CZ, Komtech - výpočetní technika, ZUŠ Cheb, Svobodná chebská škola, Krajské muzeum Cheb, TJ AGRO Cheb, Děravý kotel, Hobby bar, U Mikuláše, U Kamennýho červa, Inkognito, Za Zdí

 

Mediální partneři

Rádio Egrensis, Český rozhlas Karlovy Vary, Mladá Fronta Dnes, Týdeník Žurnál

 


Chebské dvorky 2006

Vystavující

Andrle Josef sochy (Jindřichův Hradec), Blail Michael a Bindr Marek fotografie, Brogelová Miloslava fotografie (Cheb), Conlan Steve fotografie (New Castel), Cupák Pavel malba, prostorová instalace (Olomouc), Čermák Jindřich fotografie (Jesenice u Rakovníka), Černý Jiří malba (Cheb), Dimitrovová Denisa fotografie (Karlovy Vary), Divišová Varvara malba (Karlovy Vary), Domlátil Vojtěch malba, komiks (Mariánské Lázně), Drašarová Iva keramika (Sokolov), Duchková Petra fotografie (Cheb), Ehrlich Pavel fotografie, Fikar Václav fotografie (Cheb), Fischerová Hana fotografie (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub EBERN (Bauernfeind Thomas, Kolter Uwe, Künzel M., Schanz Steffen, Wolfschmidt Berthold) fotografie, Fotoklub Sokolov (Bílek František, Erdman Ludvík, Herda Josef, Hrabáková Olga, Koblasa Miroslav, Korsusová Adéla, Laubendorf Jiří, Müller Miroslav, Pohanka Petr, Smolík Miloslav, Suchý Václav, Šilinek Roman, Šimeček Josef) fotografie (Sokolov), Friedrich Otto malba (Cheb), Georgiev Lukáš komiks, malba (Rokycany), Goller Heidi grafika (Selb), Gymnázium Cheb - Pátečníci kresba, koláž, instalace (Cheb), Gymnázium Mariánské Lázně malba, kresba, koláž, instalace (Mariánské Lázně), Havlínková Tereza fotografie (Karlovy Vary), Hořínek Bořivoj fotografie, instalace (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Ostrov), Houslařská škola Luby ukázky práce stavby nástrojů a živé hudby (Luby), Jedlička Jan fotografie (Cheb), Kassal Roman fotografie (Cheb), Klub výtvarníků Mariánské Lázně (Hrůzová Marie, Maršík Václav, Moravec Zbyněk, Nyklesová Marta, Rygolová Jana, Rygolová Kristina), Králová Gabriela malba, kresba (Sezimovo Ústí), Kožený Stanislav fotografie (Karlovy Vary), Kubíček Karel malba Ledeč nad Sázavou, Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Laňková Etela malba (Cheb), Lašáková Růžena malba, kresba (Františkovy Lázně), Leinweberová Adéla fotografie (Karlovy Vary), Liška Martin fotografie, Magrot Tomáš sgrafita, plastika, malba (Cheb), Matoušek Karel malba (Cheb), Moravcová Jolana fotografie (Cheb), Moscov Valeriy malba, fotografie (Hof), Motlová Barbora malba (Plzeň), Müller Petr fotografie (Cheb), Neubert Milan porcelán (Karlovy Vary), Nikitinský Daniel fotografie (Cheb), Obata Etsuko grafika (Tokio), Pinkasová Nikola fotografie (Cheb), Podorský Miroslav fotografie (Cheb), Pokorná Hana malba, kresba, grafika (Cheb), Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Příkaský Pavel malba (Plzeň), Quehl Bärbel malba (Rehau), Raunerová Dana malba, fotografie (Plzeň), Rigby John fotografie (Londýn), Róna Jaroslav sochy, obrazy (Praha), Rybáková Viktorie fotografie instalace (Cheb), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), Sozanský Jan ponurografie, malba kresba (Mariánské Lázně), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Stiburková Anna fotografie (Praha), Šik Jiří malba (Karlovy Vary), Šmídová Alice fotografie (Františkovy Lázně), Štědra Jiří malba (Praha), Štýbr Pavel malba, fotografie (Plzeň), Štýbrová Eva malba (Plzeň), Třicátníková Klára malba, kresba (Tábor), Tumpach František malba (Karlovy Vary), Turek Jindřich Josef Z kroniky, písmo, akvarel (Cheb), Tvůrčí skupina „Foto der VHS (Adler Ina, Althaus Günther, Bayer Karlheinz, Eckl Siegmar, Klier Andrea, Köppel Oskar, Meyer Thomas, Müller Jürgen, Pur Horst, Ott Tobias, Selmeczi-Toth Janos, Schremmer Heinz, Schröder Susanne, Skubacz Robert, Voigt Heike, Wolf-Feix Sigrid) fotografie (Hof), Vystyd Luděk malba, instalace (Cheb), Zapletal Michal malba, instalace (Karlovy Vary), Zdražil Miloš malba (Cheb), Zimáčková Ivana malba (Chodová Planá)

 

Účinkující

All Right

Bow Wave - Karlovarská hip-hopová partička..

Hey Baby

Hudba Praha - Kultovní postpunková kapela, postupem času vstřebávající i další hudební vlivy

Jazz Big Gang - Hudební seskupení sympatických muzikantů z Chebu pod vedením Radima Vojíře

Jiří Schmitzer - Recitál písničkáře a herce, který je zároveň i autorem hudby a testů /Nedivte se, Dámy, Ženu mám, Bledý jsem,.../

Míra Horník - Chebský písničkář a bohém doprovázející zpěv hrou na elektrickou kytaru představí svůj nové repertoár

Obelix - Kapela jmenující se stejně jako galský hrdina vznikla jako „amatérské sdružení rockových pubescentů". Dnes hrají skvěle funky se směsí jazzu a rocku

Office Bitch

One Night Band

SGS - Folk-rocková skupina v čele s Janem Jelínkem, která svou hudebně-koncertní pouť započala v Chebu roku 1994

Švihadlo - Zřejmě nejvýznamnější české reggae uskupení vzniklo

Yardy´s Band

 

Divadlo Continuo - „Zatmění"

Divadlo Z Chodby - „Švejci"

Fandangoa o.s. - Environmentální divadelní představení

Kašpárek (divadelní soubor při SZŠ z K. Varů) - „O Sněhurce"

M + M Aš - „Chytrost nejsou žádné čáry"

Minotaurus - „DlouŠiBy"

Taneční oddělení ZUS Cheb - „Dětský taneční soubor"

Tuku Tiko - „African story"

Západočeské divadlo v Chebu - „Zubatá u zubaře aneb Moralita o té s kosou" 

Žeženy - „Do běhu!"

 

Exotika v kuchyni - Ochutnávky jídel z Afghánistánu, Arménie, Čečenska a Peru

Světelná show - Luis + Bill (Londýn)

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Květiny pro město

 

PERFORMANCE

Divadlo z chodby (divadelní soubor Svobodné chebské školy)

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Kořeny a ... Oděvní ateliér ŠaT - Lenka Tomandlová a Ludmila Sarišská, převede nejnovější kolekci modelů a šperky Lady Vosejpkové

 

PROJEKCE

Mongolia 2005 - Dokumentární film Roman „Žebro" Pekař, Martin Liška

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

Západočeské divadlo Cheb, Produkční centrum Kamenná, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovarská oblast Unie výtvarných umělců Karlovy vary, Krajská umělecká asociace Karlovy Vary

Poděkování

Západní stavební a.s., TOR Cheb spol. s r.o., Nelan spol. s r.o., Thun Karlovarský porcelán, deWolf Group, H&K MUSIC Cheb, Jednota Cheb, FOXY.CZ, Komtech - výpočetní technika, ARTUR - časopis o umění, ZUŠ Cheb, Svobodná chebská škola, 4. ZŠ Cheb, Krajské muzeum Cheb, TJ AGRO Cheb, Spolek přátel Starého Chebu, Děravý kotel, Hobby bar, U Mikuláše, Malá Pohoda, U Kamene, Za Zdí

Mediální partneři

Rádio Egrensis, Český rozhlas Karlovy Vary, Mladá Fronta Dnes, Týdeník Žurnál

 


Chebské dvorky 2005

Vystavující

Atlasová Alexandra kresba (Praha), Bednářová Klára fotografie (Mariánské Lázně), Beier Christiane textil (Schwarzenberg), Beier Jörg dřevěné objekty (Schwarzenberg), Bergauer Karlhans malba, keramika (Waldsassen), Buba Pavel plastika, keramika (Nová Role), Cupák Pavel grafika (Olomouc), Čermák Jindřich fotografie (Jesenice u Rakovníka), Černý Jiří sochy (Cheb), Divišová Varvara malba (Karlovy Vary), Dimitrovová Denisa fotografie (Karlovy Vary), Dolečková Milena kresba (Kadaň), Drašarová Iva a Pavlasová Helena keramika (Svatava), Duchková Petra fotografie (Cheb), Effner Cornelia malba (Nürnberg), Fichtner Ralf-Alex grafika (Schwarzenberg), Fischer Luzia malba (Arzberg), Fischerová Hana fotografie (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub Sokolov fotografie (Sokolov), Frass Reimund malba (Hof), Georgiev Lukáš malba (Praha), Goller Heidi malba (Selb), Gunázerová Marcela koláž (Kadaň), Gymnázium Cheb grafika (Cheb), Hammer Gabi (Weiden), Hansbauer W. A. malba (Etzenricht), Hanzlíková Eliška grafika (Cheb), Havlínková Tereza fotografie (Karlovy Vary), Hereit Václav plastika (Karlovy Vary), Herzer Wolfgang (Weiden), Horn Katrin fotografie (Schönbrunn), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov), Hořínková Eva malba (Ostrov), Hořínková Lenka malba (Ostrov), Kalinová Dáša malba (Cheb), Karas Michal malba (Karlovy Vary), Kassal Roman fotografie (Cheb), Klub výtvarníků Mariánské Lázně (Hrůzová Marie, Jůzl Josef, Markl Václav, Maršík Václav, Moravec Zbyněk, Petřík Petr, Rygolová Jana), Kouba Martin fotografie (Cheb), Kožíšek Jiří instalace (Karlovy Vary), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Leinweberová Adéla fotografie (Karlovy Vary), M´AM´ALOCA (Hájek Milan, Liška Martin, Stuchl Jiří, Šarapatka Radim, Šíchová Tereza) fotografie (ČR), Malenda Melissa malba (Nová Role), Mason Mike fotografie (Londýn), Moravcová Jolana fotografie (Cheb), Nesnídal Dalibor prostorový objekt (Karlovy Vary), Neubert Milan plastika (Karlovy Vary), Nouzecká Ladislava malba (Frankfurt), Novák Petr malba (Plzeň), Nyklesová Marta a studenti Gymnázia Marinánské Lázně výtvarná směs, Pinkasová Nikola fotografie (Cheb), Pokorná Hana kresba (Cheb), Polenská Zdena tapisérie (Praha), Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Prezentace KVbH, Rada Karel závěsná poezie (Kadaň), Rada Zdeněk malba (Jirkov), Rigby John fotografie (Londýn), Rybáková Viktorie instalace (Cheb), Samec Jan malba (Karlovy Vary), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schambach Martin sochy (Regnitzlosau), Scheidler Erwin závěsné objekty (Schwarzenberg), Schönberg Lydia fotografie (Schwarzenberg), Sokol Ivo malba (Praha), Sozanský Jan malba (Mariánské Lázně), Spolek přátel starého Chebu, Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Stiburková Julie fotografie (Praha), Šik Jiří malba (Karlovy Vary), Šmídová Alice fotografie (Františkovy Lázna), Špora Michal a Bergerová Štěpánka instalace (Karlovy Vary), Štrosová Dáša a Zemanová Pavlína instalace (Ostrov), Štýbr Pavel fotografie (Plzeň), Štýbrová Eva malba (Plzeň), Talo Michal sochy (Cheb), Trávníček Vladimír malba (Cheb), Tumpach František malba (Karlovy Vary), Turek Jindřich malba (Cheb), Vašák Karel akvarely (Kadaň), Vystyd Luděk malba, instalace (Cheb), Zapletal Michal malba, instalace (Karlovy Vary), Zůnová Petra (Praha), Zwarg Matthias objekty, poezie (Schwarzenberg)

 

Účinkující

All Right - Ano, dámy a pánové, hoši a děvčata, policisté a turisté. All Right jsou tady, Hard Rock For You.

Atari Teror

Bára a Francisco - Skupina zahraje písničky z tvorby Báry Šindelářové ovlivněné šansonem a jihoamerickými rytmy

Čankišou - Místo bigbítu začli hrát etno a Word music. Tu pojali svým vlastním a osobitým stylem. Oprášili legendu dávného lidu Čanki, naučili se jejich jazyk a posbírali hudební nástroje z různých koutů světa.

Esgmeq - Rock´n´roll z Chebu

Gulo Čar - Devítičlenná romská skupina hraje soul funkovou hubu silně ovlivněnou cikánskou melodikou a harmonií.

Hey baby - ... tihle chlapci se na cestě za slávou neštítí ničeho

Invention Blues Band - Skladby Erica Claptona ve vlastním tvůrčím pojetí chebských muzikantů

Kamil Jasmín - ... přichází na scénu plný elánu a v nové sestavě. Dechovou sekci tentokrát tvoří dva saxofony a trombón, v rytmice vystřídala baskytaru tuba.

Lety Mimo - Veselý punk

Lus 3 - Poprockový objev klubové scény

One Night Band - Kings of pop´n´roll since 2003

Sestry Steinovy - Co píseň to perla, již prosvětluje instinktivní muzikantství. Obě dámy jitří každé špatné svědomí s půvabem a šarmem, jemuž lze jen podlehnout.

Stan & Tony Revival - To nejlepší ze swingu a dixielandu

Tequila Amigos - Trio amigos zahraje melodie vonící exotikou dalekých končin a uslyšíte již málem zapomenuté evergreeny latinskoamerické hudby.

Tom a Bery - Od baroka po jazz

Tumbalajka - Hudba Blízkého východu

100°C - Mladá sympatická kapela z Mariánských Lázní

 

Buchty a loutky - „Rocky IX"

Divadlo Continuo - „Daleko k dotýkání" a „Letokruhy"

Divadlo Dagmar - „Bajky aneb Jak přežít na širém moři"

Divadlo z chodby - „Hans Heiling"

Dramatický kroužek Khamoráček - „Rómská svatba"

Literárně-dramatické oddělení ZUŠ Cheb - představení „Trumpf" a přednes poezie

Malé divadélko Praha - „O Palečkovi"

Západočeské divadlo v Chebu - „Kytice"

Záškrt a Žeženy - „Stahovač mrtvolek"

 

Namaluj kamaráda - Výtvarná dílna pro děti

 

PERFORMANCE

Divadlo z chodby (divadelní soubor Svobodné chebské školy)

Divadlo jednoho herce (Marta Nyklesová a studenti Gymnázia z Mariánských Lázní

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Gymnázium a SOŠ Aš

Šaty a šperk - Oděvní ateliér ŠaT a šperky Lady Vosejpkové

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

Dosta s.r.o. - Hotel Ronak, Západočeské divadlo Cheb, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovarská oblast Unie výtvarných umělců Karlovy Vary, Krajská umělecká asociace výtvarných umělců Karlovy Vary, Galerie Kunstverein Weiden

Poděkování

Západní stavební a.s., Nelan spol. s r.o., Thun Karlovarský porcelán, deWolf Group, LAGARDE Spedition spol. s r.o., Jednota Cheb, Komtech - výpočetní technika, Terea s.r.o. Cheb, ZUŠ Cheb, Krajské muzeum Cheb, Klára-restaurace, Hobby bar, Děravý kotel, U Kata, Za Zdí

Mediální partneři

Týdeník Chebsko, Rádio Egrensis, Český rozhlas Karlovy Vary, Mladá Fronta Dnes

 


Chebské dvorky 2004

Vystavující

Beier Christine textilní objekty (Schwarzenberg), Beier Jörg sochy, zvukové objekty (Schwarzenberg), Böhringer Raimund architekt, Černý Jiří malba, sochy (Cheb), Cupák Pavel malba, objekty (Olomouc), Čermák Jindřich fotografie (Jesenice u Rakovníka), Duchková Petra fotografie (Cheb), Feldrapp Reinhard fotografie (Naila), Fischerová Hana fotografie (Cheb), Fleischman Josef malba (Cheb), Fotoklub Sokolov fotografie (Sokolov), Frass Raimund malba (Hof [D]), Gollerová Heidi fotografie (Selb [D]), Holá Eva fotografie (Praha), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov nad Ohří), Hořínková Eva malba, sochy (Ostrov nad Ohří), Hořínková Lenka malba (Ostrov nad Ohří), Kafka Vladimír malba (Praha), Kampfmaier David malba (Hof [D]), Karas Michal malba (Karlovy Vary), Kassal Roman fotografie (Cheb), Kleinová Cordula architekt, Köppelová Astrid architekt, Klimentová Andrea malba (Cheb), Kouba Martin fotografie (Mariánské Lázně), Kovačević Danica fotografie (Praha), Kožený Stanislav fotografie (Karlovy Vary), Kršnáková Hana malba, grafika (Plzeň), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Malina Karel kresba (Plzeň), Matoušek Karel malba (Cheb), Moravcová Jolana fotografie (Cheb), Novák Petr (Plzeň), Nováková Marie (Plzeň), Novotný Michal sochy (Praha), Payne Petr sochy (Praha), Pechová Jana architekt, Podorský Miroslav fotografie (Cheb), Pochylá Monika malba (Cheb), Pokorná Hana malba, objekty (Cheb), Pospíšil Michal architekt, Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Riabowa Janna instalace (Landau), Rigby John fotografie (Londýn [GB]), Rybáková Viktorie texty, kresby, fotografie (Cheb), Samec Jan malba (Karlovy Vary), Seibl Jaroslav malba (Cheb), Schambach Martin sochy (Hof [D]), Scheidler Erwin zvukové sochy (Schwarzneberg), Schönberg Lydia fotografie (Schwarzenberg), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), Sokol Ivo malba (Praha), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Světelné obrazy z Ruska jedinečná kolekce historické fotografie z Ruska, Svoboda Stanislav fotografie, grafika (Chodov), Sýkorová Lenka malba, grafika (Plzeň), Šigut Jiří záznamy (Ostrava), Šmídová Alice fotografie (Františkovy Lázně), Tilo  sochy (Planá u Mariánských Lázní), Tlustý Ivan sochy (Bečov), Tschoepe Peter malba (Hof), Tumpach František malba (Karlovy Vary), Veselý Libor malba (Praha), Vystyd Luděk malba, instalace (Cheb), Výtvarný klub Cheb, Zapletal Michal malba instalace (Karlovy Vary), Zimáčková Ivana malba (Chodová Planá), Zwarg Matthias objekty (Zschopau)

 

Účinkující

Albion - Hudba pro všechny lidi, co mají srdce na správném místě

Ataréz - Multinárodnostní skupina vedená v Havaně rozeným Frankem Hernándezem, který udává směr muziky - latinskoamerické rytmy a písně převážně z kubánské oblasti.

BA-TO-CU - Hudební a taneční skupina, která se inspiruje africkými rytmy a africkým tancem

Blechbläserensemble der Musikschule der Hofer Symphoniker

DM Groove a DJ Maniac - Legendární chebský hip-hop team

Esgmeq - Rock´n´roll T.B.CH.B.

Funkce - Funky, rock, fussion tentokrát v podání chebských hudebníků

Good Foul - Ryzí hardcore z Chodova

Karel Plíhal - Sólový recitál jednoho z našich nejznámějších písničkářů

Mediterien - Plzeňská skupina soustřeďující se na hudbu středomořských národů, kterou hrají se sobě vlastní živostí a citem pro tance chtivé publikum.

Memory Jazz Band - To nejlepší ze swingu a dixilandu

Ready Kirken - Populární skupina představí své poslední album Krasohled

Skaskadéři - Rozjuchaná Aš"ska" chá"ska"

Stan & Tony Revival - Rock live - poctivě zahraná muzika 60. a 70. Let

Švejk-Band - Písničky z hospůdek, kabaretů a šantánů 20. a 30. let, „hašlerky", kuplety, staropražské i lidové písně, dobové šlágry..

Yardy´s Band - Bluesrocková kapela hraje vlastní i převzaté skladby k tanci i k poslechu

Yellow Fingers - Prsty mám yellow, náladu skvělou - punkpop z Marijuanek

Zajíc Company - Kapela, která ve své hudbě kloubí rockovou údernost, popovou přímost a elektronické experimenty

 

Divadelní soubor MKS Fr. Lázně - „Krejčovské variace"

Divadlo Continuo - „Pod hladinou"

Divadlo bez hranic - „Tajemné příběhy středověku"

Experimentální studio Krystal - „Valdštejn očima chebského měšťana W. A. Pachelbela"

Nori Sawa - „Pieces"

Trychtýř (divadelní sdružení Gymnázia Cheb) - „S vyloučením veřejnosti"

Západočeské divadlo v Chebu - „O kozičkách" a „Třesk, aneb doučovací hodina pro havarované"

 

Namalujte Chebana - Výtvarná dílna pro děti

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY

Ateliér ŠaT Cheb

Ateliér AlešBáry Brno

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

Dosta s.r.o. - Hotel Ronak, Západočeské divadlo Cheb, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovarská oblast Unie výtvarných umělců Karlovy Vary, Krajská asociace výtvarných umělců Karlovy Vary 95 Karlovy Vary, Galerie Hammer & Herzer Weiden

Poděkování

Západní stavební a.s., Nelan spol. s r.o., Thun Karlovarský porcelán, deWolf Group, Anor - malonákladový barevný tisk

Mediální partneři

Týdeník Chebsko, Rádio Egrensis, Český rozhlas Karlovy Vary, Mladá Fronta Dnes

 


Chebské dvorky 2003

Vystavující

Balšán Václav malba (Karlovy Vary), Beier Christine textilní tvorba, Beier Jörg sochy, objekty (Schwarzenberg [D]), Beneš Karel (Praha), Bergerová Štěpánka galeristka, kurátorka (Karlovy Vary), Bulena Boleslav a Erben Milan (Praha), Černý Jiří sochy, malba (Cheb), David Martin Teplice, Dědeček Tomáš (Praha), Divišová Varvara malba, grafika (Karlovy Vary), Duchková Petra fotografie (Cheb), Fiala Václav sochy (Klatovy), Fichtner Alex kresby, Fischerová Hana fotografie (Cheb), Fotoklub Sokolov fotografie (Sokolov), Hájková Olga a Zuzana malba, keramika (Karlovy Vary), Hanová Katarina fotografie (Františkovy Lázně), Hansbauer W. A. malba (Weiden [D]), Hladečková Bohunka (Karlovy Vary), Hořínek Bořivoj fotografie (Ostrov nad Ohří), Cheb-Hof 1900 - 2000 fotografie, Karas Michal malba (Karlovy Vary), Kassal Roman fotografie (Cheb), Kassalová Julie malba (Cheb), Koubová Jarmila tkaná tapiserie (Karlovy Vary), Kožený Stanislav fotografie (Karlovy Vary), Kožíšek Jiří kresba, malba, porcelán, keramika (Karlovy Vary), Kršnáková Hana kresba, grafika (Ústí nad Labem), Kurc David fotografie (Mariánské Lázně), Linhart Patrik (Teplice), Machát Jiří (Praha), Malina Karel kresba, malba, sochy (Plzeň), Malina Václav malba (Plzeň), Maur Milan malba (Plzeň), May Thomas happening, instalace (Norimberg [D]), Mikulková Anička (Praha), Milka Eduard grafika (Karlovy Vary), Moravcová Jolana fotografie (Cheb), Nesnídal Dalibor kresba, malba, sklo (Karlovy Vary), Payne Pazdera Petr (Praha), Práznovský Jiří fotografie (Luby u Chebu), Pumková Věra (Praha), Rybáková Viktorie (Cheb), Samec Jan malba, kresba, keramika (Karlovy Vary), Schönberg Lydia fotografie, Schröder Pirko Julia instalace, fotografie (Norimberg [D]), Schýbal Jan fotografie (Plzeň), Sokol Ivo malba (Praha), Stiburek Lubomír fotografie (Praha), Strnad Petr grafika, malba (Karlovy Vary), Svoboda Stanislav fotografie, grafika (Chodov), Sýkorová Lenka kresba, malba (Plzeň), Šik Jiří malba (Karlovy Vary), Šmídová Alice fotografie (Cheb), Špora Michal keramika, porcelán, kresba, malba (Karlovy Vary), Tlustý Ivan sochy (Chodov u Bečova nad Teplou), Tomášek Martin (Teplice), Tumpach František malba (Karlovy Vary), Vystyd Luděk a Zapletal Michal instalace, malba, keramika (Cheb a Karlovy Vary), Werner Ivan Egon keramika (Dolní Drahov), Werzner Christine oděvy, Zahradník Jakub (Praha), Zemančíková Alena (Plzeň)

 

Účinkující

Blue Condition - Elektrické blues a svébytný projev zpěváka Karla Veselého

Etal - Bizarní a bláznivý rock

Folimanka Blues - Poslední pořádný bigbít v Čechách

Funkce - Funky, rock, fussion tentokrát v podání chebských hudebníků

Jazz Kvé - Jazzvé standardy tak jak mají být

Junior Dixieland - Originální studentský dixieland pod vedením B. Smrčky

KGB - Jazzové trio hrající latinsko-americkou hudbu, bossa novy a jazzové standarty autorů jako Antonio Carlos Jobim, Miles Davis, Thelonious Monk a Chick Corea.

Kinderbigband

Laura a její tygři - Černé brýle a rockový zvuk, bílé košile a latina, skvělé dechy a zpěvák Marin Pošta

Nová krev - Studenti karlovarských hudebních škol pod vedením saxofonisty Milana Krajíce

Ponožky pana Semtamťuka - Folk, dixieland, swing, hudba plná humoru

Radim Vojíř - Chebský rodák, klavírista, na objektu sochaře V. Fialy

Stania Ramešová a Roman Fedchuk - Špičkový ruský houslista v doprovodu harfy

 

Anasages

Buchty a loutky - „Koncert pro Josefa K."

Krystal - „Pohádky pro myšky" a „Nejkrásnější produkce světa" a „900 jezdců Krále Jiřího z Poděbrad"

Theatro Continuo - průvod městem a „Život v peří"

Západočeské divadlo v Chebu - „Pověsti starého města chebského"

 

Namalujte chebský dům - Výtvarná dílna pro děti

 

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY

Nošení dříví do lesa: Přehlídka Ateliéru ŠaT Cheb - Ludmily Šarišské a Lenky Tomandlové a šperků Lady Vosejpkové

Přehlídka oděvů Christine Werzner ze Schwarzenberku.

 

Zvláštní poděkování

Město Cheb, Karlovarský kraj

ZDCH - Prokudní centrum Kamenná Cheb, Karlovarská oblast Unie výtvarných umělců Karlovy Vary, Krajská asociace vývarných umělců KV 95 Karlovy Vary, Audioscop e.V. Schwarzenberg, Galerie Hammer & Herzer Weiden

Poděkování

Západní stavební a.s., Medien Cooperative Audioscop e.V., Schwarzenberg, Thun - Karlovarský porcelán a.s., ZUŠ Cheb, OHS Cheb, Krajské muzeum Cheb, Proxima s.r.o. Cheb, Děravý kotek, Na Šancích, U Kamene

Mediální partneři

Mladá Fronta Dnes Karlovy Vary, Rádio Egrensis, Deníky Bohemia

 

 

 

 

Poděkování

loga sponzorů
Jakub Pánik
Terea
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů
loga sponzorů